Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

Porozmawiajmy o ADHD

Opublikowane W kategoriach: Aktualności, Dziecko
Porozmawiajmy o ADHD

Odkąd termin ADHD (tłumaczony jako zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi) pojawił się w międzynarodowych klasyfikacjach zaburzeń psychicznych takich jak DSM, nieustannie wzbudza wiele pytań a nawet kontrowersji. Wydaje się, że sam termin ADHD na stałe wszedł do naszego języka i zwykliśmy mawiać, że jeśli dziecko jest „niegrzeczne”, wszędzie go pełno, nie może się skupić i zatrzymać- z pewnością ma ADHD. Według niektórych ponoć sam jego twórca Leon Eisenberg kilka miesięcy przed śmiercią w 2009 r. wyznał, że ADHD to fikcyjna choroba. Klasyfikacje zaburzeń psychicznych prześcigają się w coraz to nowych opisach trudnych zachowań dzieci, jednak nie mówią nic o ich przyczynach. Na wykładzie postaramy się zgłębić temat tego co może leżeć u podstaw „ niegrzeczności” czy innych trudnych zachowań u dzieci a co oczywistym nie jest. Porozmawiamy o ADHD z perspektywy psychoterapii systemowej i psychoanalizy lacanowskiej. Zastanowimy się nad tym jak sytuacja rodzinna i indywidualna rodzinna historia może przyczyniać się do złagodzenia lub nasilenia trudnych zachowań. Porozmawiamy o różnych możliwościach i kierunkach pomocy dzieciom i ich rodzinom.

Co w istocie opisuje nazwa ADHD? Istnieje czy nie? A jeśli dziecko ma cechy nadpobudliwości a nie ma zdiagnozowanego ADHD- to co mu jest?

Na wymienione wyżej oraz inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas spotkania. Wszystkich zainteresowanych rodziców, pedagogów, nauczycieli, studentów, terapeutów i tych którzy chcą dowiedzieć się więcej o przyczynach nadpobudliwości u dzieci, zapraszamy
na otwarty wykład "Porozmawiajmy o ADHD" we wtorek 26 października o godz. 19.00 w Specjalistycznym Centrum Rehabilitacji Vita w Pruszkowie.

Wykład poprowadzi psycholog- terapeuta Kinga Mucha pracująca z dziećmi i dorosłymi a
moderować go będzie lekarz- specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży Hanna Barlak.

Po wykładzie zapraszamy na dyskusję, która pozwoli na wymianę wiedzy, doświadczeń,
poglądów z naszymi słuchaczami.

Na wykład można się zapisać pod numerem 601 616 185.
Zapraszamy!