Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

Jak usiąść zdrowo ?! Krzesła biodynamiczne

Opublikowane W kategoriach: Aktualności
Jak usiąść zdrowo ?! Krzesła biodynamiczne

W Specjalistycznym Centrum Rehabilitacji propagujemy zdrowy sposób siedzenia. Ostatnio pisaliśmy o krzesłach biodynamicznych, które dzięki swojej budowę wymuszają ruch ciała w pozycji siedzącej. Stabilizuje to nasz kręgosłup oraz wzmacnia mięśnie. Pisaliśmy już o kilku krzesłach, które posiadają takie właściwości. Swopper, MuvMan, 3Dee czy Bio-Vita to tylko niektóre z nich. Na rynku dostępny jest również szeroki wachlarz gadżetów, które pomogą w zamianie naszego zwykłego krzesła w siedzisko zdrowe dla naszych pleców.

Zacznijmy od zwykłej piłki.
Jest ona częstym rozwiązaniem dla tych, którzy przy minimalnych kosztach chcą zapewnić sobie zdrowe siedzenie. Jak to zrobić? Wystarczy zamienić nasze krzesło na piłkę rehabilitacyjną. Czy to się

sprawdza? Oczywiście, że tak. Ważne jest jednak aby piłka nie była za duża, tak by stopy stały na ziemi a kąt zgięcia kolan wynosił około 45 stopni! Kupując piłkę usiądź na niej i sprawdź czy jest dla Ciebie odpowiednia! Siedzenie na piłce jest bardzo wygodne. Masz dużą swobodę ruchu, minusem jest jednak wielkość piłki. Nie wszędzie będziemy mogli ją postawić. Wymaga to sporej powierzchni. Co jeśli nie mamy miejsca i nie chcemy nowego „mebelka” ?

Posiadając zwykłe krzesło czy też fotel biurowy możemy w dość prosty sposób „zmodyfikować”  go i zrobić z niego krzesło zdrowsze dla twoich pleców. Wystarczy zakupić i położyć na siedzisko poduszkę sensomotoryczną. Na rynku dostępnych jest wiele poduszek od różnych producentów. Czym jest właściwie ta poduszka ?

To dysk wypełniony powietrzem. Dzięki swojej budowie wymusza on na tobie przyjęcie prawidłowej postawy  podczas siedzenia. W trakcie korzystania przyjmuje postać mniejszego lub większego klina dzięki czemu cały czas posiadamy optymalne ułożenie kręgosłupa względem miednicy.

Przy wyborze odostosowanej do Twoich indywodualnych potrzeb opcji, warto brać pod uwagę kilka aspektów. Każda z możliwości, o których pisałem pomoże Ci w zdrowszym siedzeniu. Krzesła biodynamiczne idealnie nadają się dla osob spędzających długie godziny przed biurkiem. Dla osób nie poświęcających tyle czasu na siedzenie, bądź nie chcących kupowania nowego mebla, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się poduszka sensoryczna czy też piłka (oczywiście o odpowiedniej średnicy). Niezależnie od
dokonanego wyboru ważne jest, aby zacząć dbać o swój sposób siedzenia, w czym może pomóc posłużenie się którymś z artykułów opisanych powyżej. A jeśli macie pytania, wątpliwości czy chcecie dowiedzieć się czegoś więcej- zapraszamy do naszych fizjoterapeutów! Chętnie pomogą Wam oni w doborze indywidualnego rozwiązania dopasowanego do Waszych potrzeb! Zapraszamy!