Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

Współpraca z AMEDICA

Opublikowane W kategoriach: Aktualności
Współpraca z AMEDICA

Z radością informujemy wszystkich naszych Pacjentów, iż w tym tygodniu zawarliśmy umowę o współpracy z Przychodnią Amedica mieszczącej się przy ul. Głównej 104 w Granicy. Na mocy wyżej wymienionej umowy nasi Pacjenci mogą już wykonywać w tej przychodni badania radiologiczne RTG (po wcześniejszym okazaniu skierowania z pieczątką naszego centrum). Z uwagi na bliskość naszych placówek, badania będą mogły odbywać się w korzystnych terminach tym samym oszczędzając Państwa cenny czas.

Nowoczesny sprzęt

Pracownia rentgenowska przychodni Amedica posiada nowoczesny sprzęt, co umożliwia przeprowadzanie badania rentgenowskiego w najwyższej możliwej jakości. Używane urządzenia i cały proces badania jest bezpieczny dla Pacjenta. W klinice wykonać będzie można między innymi zdjęcia układu kostno-stawowego, narządów klatki piersiowej, jamy brzusznej, górnych dróg oddechowych czy czaszki. Oprócz procesu wykonywania badania rtg- niezwykle ważny jest jego prawidłowy, precyzyjny opis. W przychodni Amedica RTG wykonują i opisują specjaliści- radiolodzy.

Badanie radiologiczne RTG nazywane jest potocznie badaniem rentgenowskim. Prawidłowowykonane i opisane, dostarcza dokładnych informacji o obrazie wybranej partii ciała- stanie kości i tkanek. Wiedza ta jest wykorzystywana przez fizjoterapeutów w planowaniu, modyfikowaniu czy ocenie efektów procesu rehabilitacji Pacjenta. RTG może być również pomocne w określeniu przyczyny występujących u Pacjenta dolegliwości. Każdorazowo decyzję o potrzebie wykonania badania rentgenowskiego podejmuje fizjoterapeuta informując o niej Pacjenta i dokładnie ją uzasadniając. Fizjoterapeuta określa również obszar ciała, który ma zostać poddany badaniu. Pacjent otrzymuje skierowanie z dokładnym opisem potrzebnego do wykonania badania.

Potrzebujesz pomocy?

Jeżeli w powyższym artykule nie znaleźli Państwo wszystkich potrzebnych Państwu informacji-
zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją pod numerem telefonu 22 730 14 08 Pani menadżer Marta Robaszek oraz Pani Katarzyna Wiśniewska chętnie odpowiedzą na Państwa pytania i zapoznają ze szczegółami współpracy naszego Centrum z Przychodnią Amedica.

Komfort naszych Pacjentów jest dla nas bardzo ważny! Mamy nadzieję iż nawiązana współpraca wspomoże Państwa w szybkim, skutecznym i efektywnym wykonywaniu badań rentgenowskich a naszym fizjoterapeutom dostarczy precyzyjnych informacji, które podniosą poziom jakości i efektywności prowadzenia procesu rehabilitacji naszych Pacjentów.