Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

Michał Kłosek wiceprezesem SFP

Opublikowane W kategoriach: Aktualności

Michał Kłosek wiceprezesem SFP !

Michał Kłosek wiceprezesem SFP – dumą informujemy, że dnia 22.06.2017r. podczas Walnego Zebrania Delegatów Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska, Michał Kłosek współpracujący z Centrum VITA od samego początku jego powstania został wybrany na wiceprezesa Zarządu Głównego Fizjoterapii Polska na 4 letnią kadencję. Gratulujemy Michałowi i życzymy sukcesów w tworzeniu historii Polskiej Fizjoterapii, która dzieje się na naszych oczach. Cieszymy się niezmiernie, że możemy być tak blisko tworzenia czegoś, o czym jeszcze do niedawna jedynie marzyliśmy.

31.05.2016r. weszła w życie długo oczekiwana „ Ustawa o Zawodzie Fizjoterapeuty”. Gratulujemy wszystkim koleżankom i kolegom uregulowania statusu zawodowego i stania się pełnoprawnym członkiem rodziny zawodów medycznych !

I Krajowy zjazd delegatów.

I Krajowy Zjazd delegatów zwołany przez Ministra Zdrowia, który odbył się w dniach 28- 29. 12.2016r. wybrał władze samorządowe fizjoterapeutów w tym Prezesa- wieloletniego przyjaciela naszego Centrum dr hab. n. med. Macieja Krawczyka, Krajową Radę, Rzecznika dyscyplinarnego, komisję Rewizyjną, sąd dyscyplinarny oraz Wyższy sąd dyscyplinarny (gdzie także zasiada nasz kolega Michał Kłosek).

Krajowa Izba fizjoterapeutów rozpoczęła intensywne działania na rzecz promocji zawodu fizjoterapeuty oraz tworzenie krajowego rejestru fizjoterapeutów, który będzie ogólnodostępną bazą informacyjną. Z tego powodu w ostatnich miesiącach w całym kraju odbyło się wiele spotkań informacyjnych Prezesa KIF dr hab. n. med. Macieja Krawczyka z przedstawicielami naszego zawodu. Jedno z pierwszych takich spotkań odbyło się właśnie w naszej placówce z czego jesteśmy dumni , wierząc w to, że jesteśmy placówką, która czynnie pomaga w tworzeniu i budowaniu świadomości fizjoterapeutów. Podczas spotkania Maciej Krawczyk oraz Sławomir Żukowski – założyciel SCR VITA mieli okazję przybliżyć problemy, odpowiedzieć na pytania dotyczące kierunku rozwoju polskiej fizjoterapii.

 

To jednak nie koniec!

W ostatnim roku dzieję się naprawdę wiele. W końcu zaczynamy budować swoją świadomość, ale nie osiadajmy na laurach… Przed nami wciąż wiele pracy, wszystko po to by fizjoterapeuta mógł z dumą wypowiadać się o swoim zawodzie, którego jeszcze do niedawna prawnie nie było, a pacjent miał pewność, że trafił do profesjonalisty, który poprowadzi go do zdrowia.
Wciąż się zmieniamy !
Czekajcie na kolejne ruchy !