Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

Masaż gorącymi kamieniami - ciepło, które uwalnia od stresu i regeneruje ciało

Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami zawiera w sobie elementy masażu relaksacyjnego. Składa się z trzech faz: wstępnej, właściwej i końcowej. Przejście przez każdą z faz jest istotne dla powodzenia zabiegu.

Faza wstępna to pierwszy etap, w którym masażysta przygotowuje ciało do kontaktu z kamieniami, polega na delikatnym rozgrzaniu ciała. Na tym etapie do masażu używana jest delikatna oliwka. Następnym etapem jest faza właściwa, w której wykonywany jest masaż gorącymi kamieniami. Na tym etapie Pacjent wchodzi w stan bardzo głębokiej relaksacji. Ostatnia, końcowa faza polega na pozostawieniu na kilka minut, na ciele pacjenta kilku kamieni, które oddają swoje ciepło tkankom.

Całemu zabiegowi towarzyszy spokojna, odprężająca muzyka, która pasuje do charakteru wykonywanego masażu i pomaga wprowadzić pacjenta w stan głębokiego odprężenia.

 

Jak wygląda masaż gorącymi kamieniami?

Jakie części ciała są masowane?

To zależy od czasu przeznaczonego na masaż. Do wyboru masz jedną z dwóch opcji: masaż przez jedną godzinę lub przez półtorej godziny. Obie opcje różnią się obszarami ciała, które będą masowane.

W trakcie godzinnej opcji podczas masażu gorącymi kamieniami opracowuję grzbiet oraz przykładam duże skupienie na manualny masaż karku i barków. W tej wersji pod koniec masażu układam ciepłe kamienie na prostownikach grzbietu – po obu stronach kręgosłupa, przykrywam ciało ręcznikiem i ostatnie 10 minut wykonuję dokładne opracowanie zmęczonych mięśni karku oraz barków, schodząc na łopatki i ramiona. Godzina to idealny czas na opracowanie tych stref.

Kiedy zdecydujesz się na półtora godzinny masaż gorącymi kamieniami, wykonuję go na całym ciele – masażem objęte są wtedy: plecy, nogi, ręce, brzuch klatka piersiowa. Jest to wersja bardziej holistyczna, przyjemne ciepło którym otoczę Cie w tym masażu będziesz odczuwać jeszcze kilka dłuższych chwil po masażu.

Pozwól sobie na chwilę relaksu!
Umów się na masaż: 601 616 185

Jakie efekty daje masaż gorącymi kamieniami?

Głównym czynnikiem leczniczym wywołanym przez działanie ciepła jest miejscowy odczyn naczyniowy polegający na rozszerzeniu naczyń skórnych, co w skutkach wspomaga krążenie krwi. Ponadto ciepło doświadczane podczas masażu gorącymi kamieniami rozluźnia mięśnie gładkie i poprzecznie prążkowane (czyli mięśnie odpowiedzialne za narządy wewnętrzne, oraz mięśnie odpowiedzialne za ruch ciała). Ciepło również działa bezpośrednio przeciwbólowo.

Najważniejsze korzyści
dla ciała to:

Przyjemne rozgrzane.
Luźne, lekkie ciało.
Brak bólu mięśni, stawów.
Elastyczność ciała, lepsza rozciągliwość włókien mięśni.

Najważniejsze korzyści
dla organizmu (wewnętrznie) to:

Rozluźnienie mięśni gładkich odpowiedzialnych za prace narządów wewnętrznych.
Pobudzenie krążenia krwi, co pozytywnie wpływa na odżywienie wszystkich tkanek oraz organów wewnętrznych.
Detoksykacja ciała poprzez poprawę trofiki limfy.
Pozytywne wsparcie ciepła w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych narządu ruchu, jak i w leczeniu kamicy nerkowej, nerwobólach, bólów brzucha, czy rwy kulszowej.

Najważniejsze korzyści
dla duszy to:

Głęboki spokój.
Wyciszenie.
Spowolnienie, ale i pogłębienie oddechu co wpływa odprężająco.
Błogie uczucie rozchodzącego się po ciele ciepła.
Senność,

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do masażu gorącymi kamieniami?

Główne wskazania do masażu gorącymi kamieniami (działania ciepłolecznictwem) to:

 • choroba zwyrodnieniowe stawów,
 • zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i reumatoidalne zapalenie stawów (poza okresami zaostrzeń),
 • niedowłady spastyczne, przykurcze mięśniowe,
 • nerwobóle,
 • zapalenie nerwów obwodowych (np rwa kulszowa).

Przeciwwskazania do masażu gorącymi kamieniami (działanie ciepła) to wszelkie przeciwwskazania do masażu klasycznego, najistotniejsze biorąc pod uwagę działanie ciepła:

 • gorączka powyżej 38 stopni,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • arytmia,
 • niewydolność krążeniowa,
 • ostre stany zapalne.
 • menstruacja,
 • ciąża.

Wskazania i przeciwskazania do masażu gorącymi kamieniami (ciepłolecznictwo)

Pozwól sobie na chwilę relaksu!
Umów się na masaż: 601 616 185

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Poniżej zebrałyśmy najczęściej padające pytania dotyczące masażu gorącymi kamieniami. Jeżeli sama lub sam masz pytania to zachęcamy do kontaktu…

JAK GORĄCE SĄ KAMIENIE? ILE MAJĄ STOPNI?

Kuchnia w której przygotowywane są kamienie, wyposażona jest w termostat, dzięki czemu mamy bezpośredni wpływ na temperaturę kamieni.

Przeważnie kamienie po wyjęciu z kuchni mają koło 55 stopni, nie dotykam nimi bezpośrednio do skóry pacjenta, ponieważ są zbyt gorące, masaż zaczynam ogrzanymi przez kamienie dłońmi tak by stopniowo oddawać ciepło z nich w Twoje ciało.

Dzięki temu nie powoduję przy tym dyskomfortu a tym bardziej poparzeń. Kiedy kamienie już trochę ostygną, mogę spokojnie rozpocząć masaż bezpośrednio kamieniami.

Zawsze upewniam się czy temperatura jest dla Ciebie odpowiednia.

CZY POWINNIŚMY SIĘ W ZIMĘ DOGRZEWAĆ MASAŻEM GORĄCYMI KAMIENIAMI? CZY ZMIANA TEMPERATUR NIE BĘDZIE NARAŻAĆ MNIE NA PRZEZIĘBIENIE?

Oczywiście, że można korzystać z masażu gorącymi kamieniami w zimę, ale pamiętaj (jak po każdym masażu, a takim który działa poprzez ciepło przede wszystkim), że nie wolno wychodzić bezpośrednio z gabinetu na dwór.

Twoje ciało jest po takim masażu bardzo rozgrzane i rzeczywiście gwałtowna zmiana temperatur może Ci zaszkodzić. Usiądź spokojnie w poczekalni naszego Centrum i daj sobie 15 minut by ciało miało możliwość przywrócenia w sobie naturalnej homeostazy, oraz wyrównało temperaturę ciała i przywykło do temperatury otoczenia.

KAMIENIE SĄ TYLKO UKŁADANE NA CIELE? CZY NIMI TEŻ SIĘ MASUJE?

Masaż gorącymi kamieniami to głównie stosowanie technik przesuwania powierzchownie kamieniami po ciele, miejscowo głębsze ich dociskanie w odpowiednich punktach, a układanie kamieni na ciele to tylko jeden z elementów całego zabiegu.

CZY W LATO, KIEDY NA DWORZU JEST BARDZO GORĄCO TEŻ MOŻNA KORZYSTAĆ Z TAKIEGO MASAŻU?

Nie poleca się dodatkowego przegrzewania ciała w gorące dni, może to być nie tylko nieprzyjemne ale wręcz niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego masaż gorącymi kamieniami polecamy głównie zimą, wiosną i jesienią.