Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

Witaj szkoło !

Opublikowane W kategoriach: Aktualności, Dziecko
Witaj szkoło !

Witaj szkoło ! Początek września – koniec wakacji. Nasze pociechy zaczynają kolejny rok szkolny. Co się z tym wiąże? Jak zadbać o ich rozwój?  Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna wpływa korzystnie na ogólny rozwój . Co zrobić by nasze dziecko rozwijało się prawidłowo ?

Ruch to zdrowie

Po pierwsze nie bójmy się posłać nasze dzieci na dodatkowe zajęcia sportowe. Wzmożona sprawność fizyczna korzystne wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Pamiętajmy, że w szkole nasze pociechy siedzą przynajmniej 4 godziny dziennie. Z kolei krzesła na których siedzą nie wpływają korzystnie na ich 

kręgosłup. Godzin wychowania fizycznego w szkole jest zdecydowanie za mało, a i tak rodzice często zwalniają z nich swoje dzieci. Ciepła, słoneczna aura powoli przemija by ustąpić miejsca chłodniejszym i mniej przyjemnym jesiennym dniom. Ważne by zacząć przygotowywać się na zimniejsze dni, którym z reguły towarzyszy zmniejszona aktywność ruchowa.

 

A może zajęcia grupowe?

 

Taniec, judo, basen, karate, piłka nożna, koszykówka, jazda konna, tenis to tylko niektóre z zajęć grupowych mogące urozmaicić aktywność ruchową Waszych dzieci. Warto zadbać o to by znalazły się one w kalendarzu szkolnych aktywności Waszych pociech. Ważne jest również to aby dzieci podczas swojej pracy (np. odrabiania lekcji) robiły sobie przerwy. Korzystne jest by nasze dziecko korzystało ze świeżego powietrza. Spacery, nawet w chłodniejsze dni, dotlenią organizm, wzmocnią odporność, pomogą w rozwoju układu ruchowego, rozluźnią napięte mięśnie, a nawet odstresują! W jaki sposób? Podczas aktywności w trakcie spaceru pobudza się wydzielanie endorfin, potocznie zwanych hormonami szczęścia.

 

Pamiętajmy o profilaktyce.

 

Aktywność fizyczna oprócz swoich licznych zalet posiada również wady. Kontuzje, nadwyrężenia, przeciążenia to codzienność wśród osób/dzieci uprawiających jakieś sporty. Dla uniknięcia ich zachęcamy do konsultacji u certyfikowanego specjalisty. A jeśli Twoje dziecko zbyt mało się rusza, nie bierze aktywności w zajęciach sportowych, porusza się niezgrabnie, niezdarnie, ma kłopoty podczas zajęć wychowania fizycznego, martwisz się o jego postawę lub po prostu chcesz sprawdzić czy rozwija się prawidłowo– zapraszamy na Bezpłatne badania dzieci, które będą odbywały się w naszej placówce od 11.09 do 11.10.2017 r. Wspólnie zastanowimy się jakie są możliwości pomocy Twojemu dziecku. Zapraszamy!