Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

Sobota dla stopy – otwarte seminarium

Opublikowane W kategoriach: Aktualności

Stopa to jeden z najważniejszych aczkolwiek często niedoceniany narząd naszego ciała. Rzadko zastanawiamy się nad jej funkcją i znaczeniem. Postanowiliśmy to zmienić! Stąd pomysł na zorganizowanie otwartego seminarium „Sobota dla stopy”, które odbędzie się już 30.03.2019 w Specjalistycznym Centrum Rehabilitacji Vita w Pruszkowie. Początek o godzinie 10.00. Prowadzącymi seminarium będą: specjalista fizjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem klinicznym Maciej Różewski oraz podolog z wieloletnim doświadczeniem Urszula Warych.

Zaczniemy od prezentacji najnowszego odcinka naszego programu PoVitaj zdrowie który przygotowaliśmy we współpracy z Pruszkowską Telewizją Kablową TelKab. Gościem specjalnym programu jest Pani podolog Urszula Warych. Odcinek nosi tytuł Stopa- fundament ciała. Będzie go można również obejrzeć na antenie telewizji TelKab od 23.03 do 30.03.2019.

Następnie krótki wykład wygłosi fizjoterapeuta Maciej Różewski. Poruszy w nim następujące zagadnienia:
1) Budowa stopy i jej funkcja
2) Rozwój stopy
3) Problemy
– wiek niemowlęcy
– stopa u dzieci w wieku przedszkolno-szkolnym
– stopa u sportowców
– deformacje stóp (koślawe, szpotawe, halluxy…)
– ostrogi piętowe
4) Działania fizjoterapii w wadach i chorobach stóp
5) Działania podologa
6)Zaopatrzenie ortopedyczne (wkładki, rozpórki..) szczególną uwagę poświęcimy tu termoplastycznym wkładkom ortopedycznym coraz bardziej popularnym, indywidualnie dopasowywanym do potrzeb pacjenta.

Wykład uzupełni swoim wystąpieniem Pani Urszula Warych, która przybliży specyfikę pracy podologa oraz podpowie kiedy i z czym można i warto się do niej zgłosić. Poruszymy również temat współpracy fizjoterapeuty z podologiem.

Kolejnym punktem naszego programu będzie otwarta dyskusja z fizjoterapeutą i podologiem. To moment na zadawanie pytań, poruszanie ważnych dla słuchaczy kwestii, wymianę doświadczeń.  Chętnie odpowiemy na każde pytanie!

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Mamy jeszcze jedną prośbę – jeśli już wiecie że chcecie wziąć udział w naszym seminarium – ze względów organizacyjnych prosimy o kontakt telefoniczny z deklaracją uczestnictwa żebyśmy mogli przygotować się na odpowiednią ilość słuchaczy.