Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

Centrum Vita dbamy o Was już od 20 lat.

Opublikowane W kategoriach: Aktualności
Centrum Vita dbamy o Was już od 20 lat.

Dnia 13.07. 2019 r, w uroczym miejscu w Podkowie Leśnej- Pawilonie Ogrodowym świętowaliśmy wraz z naszymi Pacjentami, przyjaciółmi i rodzinami20 urodziny Specjalistycznego Centrum Rehabilitacji Vita. Chcielibyśmy podziękować tym, którzy zajmowali się organizacją tego ważnego dla nas wydarzenia. Wyrazy wdzięczności kierujemy do: Sławomira i Eliny Żukowskich, Marty Robaszek, Marcina Sosnowskiego, Kingi Muchy, Daniela Żukowskiego, Tomasza Biernata. Dziękujemy również całemu zespołowi Centrum Vita.

A jak to wszystko się zaczęło? Przeczytajcie!

W chwili poczęcia był rok 1999. Rok znaczący. Polska wstąpiła do NATO, powstał IPN, odbyła się premiera Pana Tadeusza w reżyserii Andrzeja Wajdy, abdykował Borys Jelcyn, a na jego miejsce prezydentem Rosji został Władimir Putin. Było też całkowite zaćmienie słońca. Dla nas jednak najważniejsze, że wówczas zasiane zostało ziarno, z którego wyrosła współczesna Vita. Tym siewcą i założycielem, a dziś nazywanym po prostu szefem był Sławomir Żukowski, który rodzinne tradycje w służbie zdrowia przekuł we własną działalność poprzedzoną nauką i praktyką. Wziął pod swoją opiekę grono młodych adeptów szeroko rozumianej fizjoterapii, a wszystko to w sprawie poprawy jakości życia nas, pacjentów. I powiedzmy tu że swoją pracę od zawsze traktował nie tylko jako zawód, ale powołanie.

Vita powstała z potrzeby rozszerzenia indywidualnej praktyki Sławomira
Żukowskiego, który postanowił stworzyć miejsce dla zespołu ludzi kompleksowo
zajmujących się pacjentem. Pomimo wielu wątpliwości ale przy wsparciu żony, otworzył pierwsze centrum rehabilitacji w Pruszkowie nazwane Centrum Rehabilitacji Neurologicznej Vita. Tworzył je wraz z doświadczonymi
fizjoterapeutami Michałem Kłoskiem i Markiem Doboszem. Niedługo potem zespół został rozszerzony a Centrum rozpoczęło współpracę z lekarzami: ortopedą-traumatologiem, psychiatrą i logopedą. Zakup kriosauny ogólnoustrojowej wspomógł efektywność zabiegów fizjoterapeutycznych. Jest to jak dotąd jedyna kriosauna w Pruszkowie. Wobec pojawiających się problemów pacjentów z rozmaitymi schorzeniami, okazało się że nazwa Centrum Rehabilitacji Neurologicznej Vita nie oddawała już w pełni specyfiki placówki. Jej twórca podjął decyzję o zmianie logo i nazwy na Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji Vita. Powstały cztery kliniki: neurologia, ortopedia, klinika dziecka i sport. W sierpniu 2013 roku firma przeniosła się na ulicę Przeskok 3 w Pruszkowie gdzie działa do dzisiaj. Chodziło o uzyskanie lokalu dla poprawy jakości pracy, szkolenia specjalistów zatrudnionych w firmie i zagwarantowania jak najwyższej jakości przyjmowania pacjentów.

Zespół Vity uczestniczy w zebraniach klinicznych, prowadzi warsztaty, wykłady otwarte oraz indywidualnie podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w różnorodnych szkoleniach specjalistycznych. Wielu świetnych fizjoterapeutów rozpoczynało swoją karierę w Vicie zdobywając tu praktykę i doświadczenie. Zespół prowadzi wiele nowatorskich działań. Jako pierwszy w Pruszkowie 10 lat temu rozpoczął akcję bezpłatnych badań dzieci. Swoim doświadczeniem podzielił się z widzami lokalnej telewizji kablowej realizując cykl programów PoVitaj Zdrowie. Od kilku lat jest partnerem medycznym Podkowiańskiej Dychy.

Otworzyły się filie Centrum Vita w Warszawie i Wilnie.
A co stanowi podstawę działalności?
Rehabilitacja, osteopatia, fizykoterapia, masaż, psychoterapia, fizykoterapia, wkładki ortopedyczne, platforma podobaroskopowa, sklep z artykułami rehabilitacyjnymi, wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Ale to nie koniec marzeń o rozwoju zespołu i jego twórcy. W planach jest usg, rozwój istniejących gabinetów w Warszawie i Wilnie. Kiedy spotkamy się za kolejne 10 może 20 lat na pewno będziemy mogli powiedzieć dużo więcej….