Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

Masaż świecą

JAK WYGLĄDA MASAŻ ŚWIECĄ?

JAK WYGLĄDA MASAŻ ŚWIECĄ?

Masaż świecą to tak naprawdę masaż do którego wykorzystujemy wosk z roztopionej, specjalnej świecy. Masażysta 15 minut przed zabiegiem rozpuszcza wybraną przez Ciebie świecę do konsystencji oleju. Podczas zabiegu masażysta delikatnie nanosi przyjemnie rozgrzany olej na Twoje ciało a następnie wmasowuje go odpowiednimi technikami w skórę. Olejek nie tylko cudownie pachnie, ale również głęboko rozgrzewa Twoje mięśnie a także odżywia i nawilża skórę.

JAKI ZAPACH ŚWIECY?

W Centrum Vita stosujemy tylko specjalnie świece przeznaczone do masażu. Nie zawierają one parafiny ani ropopochodnych substancji. Są one w 100% wykonane z naturalnych składników, dlatego masz pewność, że zabieg jest bezpieczny!

Do wyboru trzy różne zapachy: ylang ylang (bajecznie kwiatowy), trawa cytrynowa (świeży, lekki, z nutą łagodnego geranium), białe kwiaty i ambra (zmysłowy, seksowny, z nutą różowego pieprzu).

KTÓRE CZĘŚCI CIAŁA MASUJEMY?

Standardowy masaż świecą trwa 60 minut. W tym czasie masażysta będzie dokładnie masować Twoje nogi, ręce, plecy, kark, brzuch oraz dekolt.

Jeżeli będziemy mieć więcej czasu (opcja 90 min) będziemy mogli dodatkowo bardziej skupić się na jednym wybranym przez ciebie obszarze. Mogą to być stopy, dłonie lub głowa.

Pozwól sobie na chwilę relaksu!
Zapisz się na masaż: 601 616 185

KTO BĘDZIE CIĘ MASOWAĆ?

Masaże świecą wykonuje nasza profesjonalna masażystka Magda, która przeszkolona jest nie tylko w tej technice masażu, ale również posiada szeroką wiedzę z dziedziny anatomii, medycyny oraz fizjologii człowieka.

Magda potrafi wyłapać sygnały, które wysyła Twoje ciało (np. ból czy napięcie w mięśniach) i odpowiednio dobierać techniki masażu, tak, aby przynieść Ci ulgę. Dzięki temu masz pewność, że jesteś w dobrych rękach.

INTENSYWNOŚĆ MASAŻU?

Ruchy masażysty będą wydłużone, płynne, często z elementami rozciągania dużych partii mięśniowych, kołysania ciałem, czy unoszeniem ręki, nogi, i wykonywaniem biernych ruchów w stawach.

Wszystko to, ma na celu doprowadzenie Twojego ciała do wyrównania napięć, poprawy przepływu płynów tkankowych, odżywienie skóry, poprawę elastyczności w stawach, a ponadto wpływa na uspokojenie układu nerwowego.

Magdalena Małecka

CZEMU WARTO?

Oddajesz swoje ciało w ręce profesjonalnego masażysty, który nie tylko zadba
o Twój relaks zmysłowy, ale również odpowiednio zajmie się Twoimi mięśniami oraz napięciami w ciele.
Masaż świecą to też dogłębne odżywienie i nawilżenie Twojej skóry.

RELAKS DLA CIAŁA

Masażysta dopasowuje techniki masażu do Twoich napięć, rozgrzewa bolesne miejsca, rozciąga duże partie mięśniowe oraz wykonuje bierne ruchy stawów. Wszystko to, ma na celu doprowadzenie Twojego ciała do wyrównania napięć, poprawy przepływu płynów tkankowych. odżywienie skóry oraz poprawę elastyczności w stawach.

RELAKS DLA DUSZY

Masaż relaksacyjny pomoże Ci odpocząć również psychicznie. Masaże odbywają się często w intymnej atmosferze błyskających świec, spokojnej relaksacyjnej muzyki, czasem połączone również z aromaterapią w powietrzu (kadzidła, świece). A wszystko to, aby pomóc Ci się zrelaksować, wyciszyć i odciąć od całego zgiełku codzienności.

RELAKS DLA SKÓRY

Po masażu relaksacyjnym Twoja skóra będzie gładsza, bardziej odżywiona oraz nawilżona.

DLA KOGO?

Relaksacyjny masaż świecą polecamy każdemu kto doświadcza codziennego pędu życia, stresu, presji czasu, pracy oraz otoczenia. Dzięki relaksacyjnemu działaniu jest on idealny dla osób przemęczonych, zmęczonych, znużonych czy obolałych. Masaż świecą pomoże Ci się choć na chwilę odprężyć zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Masaż relaksacyjny jest dobry dla każdego bez względu na płeć. W obecnych czasach dużo pracujemy pamiętamy przy tym aby dbać o swoją kondycję oraz mieć odpowiednią dietę, ale jednocześnie często zapominamy o potrzebie regeneracji! Masaż świecą może okazać się świetną pomocą dla zmęczonego i przepracowanego ciała.

WSKAZANIA

 • w okresach zmęczenia
 • w czasie złego samopoczucia
 • osobom żyjącym w stresie
 • w przypadku suchej, odwodnionej skóry
 • na cellulit i rozstępy

PRZECIWSKAZANIA

 • w ciąży
 • podczas menstruacji
 • z nadciśnieniem
 • gorączkujących
 • uczulonych na składniki używane w trakcie zabiegu
 • z silną nadczynnością tarczycy
 • z chorobami nerek
 • chorym na nowotwór
 • po depilacji ciała (48h)

Pozwól sobie na chwilę relaksu!
Zapisz się na masaż: 601 616 185

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Jeżeli pomimo tego jakiś aspekt masażu świecą jest dla Ciebie niejasny,
zapraszamy do kontaktu!

CZY OLEJEK NIE BĘDZIE ZA GORĄCY?

Na masaż relaksacyjny nie musisz zabierać ze sobą żadnych rzeczy. W gabinecie czekają na ciebie czyste ręczniki do przykrycia ciała oraz jednorazowe prześcieradła. Jeśli w gabinecie nie proponuje się przebierania, należy zostać w swojej bieliźnie, masażysta na pewno przybliży Ci temat przygotowania się tuż przed zabiegiem. Jeśli masz długie włosy pamiętaj aby je związać w gumkę, tak, by nie przeszkadzały w trakcie zabiegu, i nie ubrudziły się oliwką.

CZY OLEJEK NIE WYWOŁA ALERGII SKÓRNEJ?

Kiedy już położysz się na stole do masażu jedyną rzeczą o którą Cię poprosimy to pełne rozluźnienie. Oddaj swoje ciało w ręce profesjonalisty, skup się na przyjemności i pozwól sobie na chwile wytchnienia. Podczas masażu staraj się nie pomagać masażyście unosić swojej ręki kiedy on to robi (być może będzie chciał wykonać ruchy bierne lub rozciągnąć Twoją rękę czy kołysać nią rytmicznie) nie stawiaj też oporu, zaufaj mu i czerp radość z lekkości prowadzonej sesji.

CO W SYTUACJI GDY ZAPACH OLEJKU BĘDZIE DLA MNIE DRAŻNIĄCY?

Masażysta będzie starać się stworzyć dla Ciebie miłą atmosferę. Pamiętaj, że te starania nie są dla gabinetu ani dla masażysty tylko dla Ciebie! Dlatego jeżeli coś nie odpowiada Twoim oczekiwaniom, czy gustom, lub sprawia że czujesz się niekomfortowo czy niepewnie, a zapach który unosi się w powietrzu dusi Cię i sprowadza do złego samopoczucia ? koniecznie powiedz o tym swojemu masażyście! Dla nas najważniejszy jest Twój komfort, bo wiemy, że tylko wtedy skutecznie wypoczniesz a nasz zabieg będzie efektywny!

CZY TO JEST ZWYKŁA ŚWIECA? CZY OLEJEK JEST GORĄCY?

Świeca do masażu to niewielki pojemniczek w którym umieszczony jest wosk z knotem- po rozpaleniu knota wosk rozpuszcza się i umożliwia wykonanie na nim masażu.
Masaż świecą wykonany jest na roztopionym wosku specjalnej świecy- wosk jest ciepły, ale nie gorący – nie parzy, nie zastyga na skórze tylko wchłania się w nią odżywiając i nawilżając.

CZY MASAŻ ŚWIECĄ JEST BOLESNY?

Masaż świecą to masaż relaksacyjny, nie jest ani za delikatny, ani za mocny, jego zadaniem jest przyniesienie ulgi mięśniom, oraz odprężenie całego ciała. Podczas tego masażu możesz w pełnie odpocząć.

JAK MAM PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO MASAŻU ŚWIECĄ?

Tak samo jak do każdego masażu całego ciała – przed wyjściem z domu weź przyjemny prysznic, najlepiej jeśli wykonasz peeling całego ciała – dzięki temu spotęgujesz nawilżenie i odżywienie skóry w trakcie masażu świecą. W gabinecie nie musisz się w nic przebierać – masaż odbywa się w Twojej bieliźnie. Jeśli masz długie włosy, ważne żebyś wziął ze sobą gumkę do włosów.

JAK ZACHOWAĆ SIĘ PO MASAŻU?

Masaż świecą fantastycznie nawilża skórę, dobrze, jeśli olej ze świecy pozostanie na skórze jak najdłużej, więc jeśli to możliwe nie zmywaj jej z ciała od razu po wizycie na masażu. Jeśli temperatura na zewnątrz jest bardzo niska, zadbaj o ciepły ubiór, i nie wychodź z gabinetu od razu na dwór, by uniknąć nagłych zmian temperatur.

ZAPRASZAMY NA INNE NASZE MASAŻE RELAKSACYJNE!

MASAŻ
CAŁEGO CIAŁA

To podstawowy masaż o działaniu relaksacyjnym. Podczas zabiegu masażysta będzie masować Twoje ciało przy pomocy delikatnej oliwki. Podstawowy masaż obejmuje plecy, kark, nogi, ręce, brzuch i dekolt. Jeżeli mam więcej czasu możemy się również skupić na Twoich stopach, dłoniach lub głowie.

MASAŻ
ŚWIECĄ

Jest to masaż wykonywany technikami relaksacyjnymi na wosku wytopionym ze specjalnej świecy do masażu. Rozlewający się po całym ciele ciepły olej o miłym zapachu daje bardzo przyjemny efekt. Cały zabieg głęboko nawilży i odżywi skórę Twojego ciała. Podczas masażu świecą skupiamy się na tych samych partiach ciała co w przypadku podstawowego masażu całego ciała.

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

To połączenie technik masażu relaksacyjnego z wykorzystaniem rozgrzanych kamieni bazaltowych o różnej wielkości i kształcie. Kamienie bardzo długo utrzymują temperaturę, przez co masaż ma właściwości rozgrzewające i rozluźniające. Podczas zabiegu skupiamy się na plecach i karku. Jeżeli mamy więcej czasu zajmujemy się również nogami, brzuchem, dekoltem oraz rękami.

MASAŻ
TWARZY

Jest to relaksacyjno-kosmetyczny masaż obejmujący twarz, szyję oraz dekolt i ramiona. Masaż ten pozwoli Ci zrelaksować całe ciało, oraz poprawić owal twarzy. Wyjdziesz z tego masażu odprężony i odświeżony.