Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

Sławomir Żukowski

Fizjoterapeuta,
założyciel Centrum Vita

  • choroby nowotworowe
  • kobiety w ciąży
  • rehabilitacja sportowców
  • skomplikowane schorzenia

Jestem absolwentem Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Studia ukończyłem w 1997r. Pierwsze doświadczenie zawodowe w pracy z Pacjentami nabyłem na oddziale neurologii w szpitalu Wojewódzkim w Tworkach.

Kolejne lata pracy w tym szpitalu pozwoliły poznać charakter pracy na oddziałach geriatrii, psychiatrii, detoksie, hospicjum. Tak rozległe problemy Pacjentów poznane na wielodyscyplinarnych oddziałach oraz udział w szkoleniach z międzynarodowych metod terapeutycznych zaowocowały sukcesem – zdobyciem specjalizacji pierwszego stopnia w rehabilitacji ruchowej.

Przebyte szkolenia z dziedzin neurologii, ortopedii, diagnostyki różnicowania w schorzeniach narządu ruchu oraz ich leczenia pozwoliły mi przynosić terapeutyczne sukcesy Pacjentom w tak skomplikowanych schorzeniach jak: udary niedokrwienne i krwotoczne, urazy mózgowo-czaszkowe, stany po skomplikowanych operacjach.

Prowadziłem również Pacjentów z nieuleczalnymi chorobami a także chorobami rozwojowymi takimi jak wady postawy, skoliozy, przebyte złamania.

Już ponad 20-letnie doświadczenie w pracy z Pacjentami, wieloletnia współpraca w zespole interdyscyplinarnym, nieustające szkolenia pozwoliły mi w sposób odpowiedzialny zająć pozycję konsultanta w Naszej placówce. Jako konsultant ds. fizjoterapii poczuwam się również do bycia nauczycielem dla młodszych kolegów pracujących w Specjalistycznym Centrum Rehabilitacji Vita. Wymiana wspólnych poglądów oraz technik przybliża pracę terapeutyczną z Pacjentem zarówno dla mnie jaki i dla osób kształcących się.

Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa na moje konsultacje w celu zdiagnozowania swoich objawów lub schorzeń i uświadomienia sobie w jaki sposób należy sobie pomóc.

Z wyrazami szacunku, Sławomir Żukowski

Wykształcenie

Przebyte kursy i szkolenia

Kurs Fizjoterapia w uszkodzeniach ośrodkowego układu nerwowego
Kurs PNF w skoliozach
Terapia Manualna (dolny odcinek kręgosłupa)
Kurs Fizjoterapia w uszkodzeniach ośrodkowego układu nerwowego
Kurs kliniczny koncepcji PNF (poziom 4) w neurologii
Terapia Manualna (miednica i dolny odcinek kręgosłupa)
Kurs Wprowadzenie do zagadnień usprawniania pacjentów spastycznych
Kurs Podstawowy - Badanie i Terapia dorosłych pacjentów z chorobami neurologicznymi wg koncepcji NDT Bobath
Terapia Manualna (górny odcinek kręgosłupa)
Kurs podstawowy i rozwijający w koncepcji PNF - Proprioceptywnego torowania nerwowo-mięśniowego (ułatwiania ruchu)
Kurs Rozwijający - Badanie i terapia dorosłych pacjentów z chorobami neurologicznymi wg Koncepcji NDT Bobath
Terapia Manualna (rozciąganie mięśni)

Jak mogę pomóc?

INDYWIDUALNA FIZJOTERAPIA DOROSŁYCH

W Centrum Vita prowadzę indywidualną fizjoterapię dorosłych. Pomagam w eliminowaniu bólu i przywracaniu pełnej sprawności.

INDYWIDUALNA FIZJOTERAPIA MŁODZIEŻY

Zapraszam również młodzież na indywidualną fizjoterapię. Pomagam w rozwoju prawidłowej postawy, eliminowaniu bólów wzrostowych i przywracaniu pełnej sprawności po kontuzjach.

REHABILITACJA KOBIET W CIĄŻY

Kobiety w ciąży zapraszam na rehabilitację ukierunkowaną na zniwelowanie ich dolegliwości bólowych, zmniejszenie obrzęków, poprawę procesów fizjologicznych w okresie ciąży.

REHABILITACJA SPORTOWCÓW

Sportowcy jako grupa zawodowa wymagają należytej i sczegółowej opieki fizjoterapeutycznej w celu utrzymania ciała w odpowiedniej kondycji, zapobiegania urazom oraz wyprowadzania z nabytych kontuzkji. Zapraszam!

KONSULTACJE

Z wielką przyjemnością zapraszam wszystkich bez względu na wiek i rodzaj problemów na moje konsultacje w celu zdiagnozowania objawów lub schorzeń i zaplanowania najbardziej efektywnej ścieżki leczenia.

Chcesz zapisać się na wizytę?
Zadzwoń: 601 616 185

Moje artykuły

Ogłoszenie Centrum VITA odnośnie COVID-19

Opublikowane W kategoriach: Aktualności

Według rekomendacji Krajowej Izby Fizjoterapeutów bezpośrednio w naszej placówce przyjmowani będą tylko Pacjenci wymagający doraźnej pomocy fizjoterapeutycznej z silnym bólem lub w innych stanach kwalifikujących pacjenta do leczenia w trybie pilnym lub przyspieszonym.

Umówienie wizyty odbywa się tylko drogą telefoniczną lub mailową. Czas pomiędzy wizytami pacjentów został wydłużony tak, aby żaden pacjent nie miał bezpośredniego kontaktu z innym pacjentem.