Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

Dlaczego warto?

Indywidualnie dobrane wkładki ortopedyczne stanowią doskonałe uzupełnienie terapii i pozwalają utrzymać i pogłębić efekty wykonanej pracy.

Prawidłowe ustawienie stopy wpływa na ustawienie całego ciała. Ból w obrębie stóp nie jest więc jedynym wskazaniem do zaopatrzenia we wkładki ortopedyczne. Prawidłowo dobrana wkładka zabezpiecza wszystkie części ciała przed przeciążeniami, które powstają z powodu patologicznego ustawienia stóp. Pozwalają również prawidłowo rozłożyć siły nacisku stóp na podłoże co znacząco zwiększa komfort stania, chodu czy biegu.

Oferowane przez nas wkładki przynoszą ulgę w schorzeniach dotykających bezpośrednio okolice stóp: ostrogi piętowe, płaskostopie, koślawe ustawienie pięt, bolesne modzele i odciski, a także poprzez poprawę sylwetki mają wpływa na dolegliwości bólowe kolan, bioder czy też kręgosłupa.

Najlepsze efekty daje wykonanie wkładek i jednoczesne przygotowanie ciała podczas spotkań fizjoterapeutycznych.

Indywidualny dobór wkładek?

Wykonanie wkładki poprzedzone jest wnikliwym wywiadem oraz badaniem manualnym. Oceniamy zachowanie stopy w staniu, chodzeniu czy też biegu oraz sprawdzamy ruchomość stawów całej kończyny dolnej.

Wkładki wykonywane u nas formowane są w bucie Pacjenta w pozycji stojącej. Oznacza to, że wkładka dopasowana jest dokładnie pod konkretną stopę. W trakcie formowania terapeuta ustawia stopę w prawidłowej pozycji, w razie potrzeby uzupełnia spód wkładki specjalnymi akcesoriami, które w jeszcze większym stopniu pozwolą na uzyskanie fizjologicznego ustawienia.

Wkładki można przekładać do dowolnego obuwia. Zalecamy aby były noszone jak najczęściej ponieważ wspomagają jedynie wtedy gdy ich używamy.

Nasze wkładki ortopedyczne cechują się dużą wytrzymałością, a także łatwo zachować je w czystości. Warto podkreślić, że można je formować kilkukrotnie więc w ramach postępu rehabilitacji zawsze będą dopasowane.

Potrzebujesz wkładek ortopedycznych?
Zadzwoń: 601 616 185