Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

ZDROWY KRĘGOSŁUP

Na zajęciach zdrowy kręgosłup pracujemy nad korekcją postawy i kontrolą ruchu, wzmacnianiem mięśni oraz prawidłowym oddychaniem poprzez różne bezpieczne ćwiczenia funkcjonalne. Korzystamy z różnych elementów, takich jak piłki, Thera-Band lub wałki.

JOGA

Joga to nie tylko gimnastyka i wymyślne pozycje, które zwiększają elastyczność, wytrzymałość i korygują postawę. To coś więcej niż gimnastyka. Cisza i skupienie towarzyszące jodze pozwalają skupić się na głębokim odczuwaniu ciała, poczuć spokój i harmonię.

WTOREK 19:30-21:00

Jogin Hubert Suder

CZWARTEK 18:00-19:30

Jogin Hubert Suder

Jak przygotować się do zajęć? Przynieść ze sobą wygodny strój  nie krępujący ruchów. Jeśli ktoś posiada własną matę do ćwiczeń również może ją ze sobą zabrać.

Istnieje możliwość otworzenia grup: zajęcia dla kobiet w ciąży oraz zajęcia dla seniorów.

Chcesz zapisać się na zajęcia?
Zadzwoń: 601 616 185

ZAJĘCIA GRUPOWE DLA DZIECI

W Centrum Vita prowadzimy dwa rodzaje zajęć dla dzieci: „Ja wśród innych” oraz „Koordynacja, Postawa, Siła” w różnych kategoriach wiekowych. Zajęcia wspomagają odpowiedni rozwój dziecka, uczą nawiązywania nowych kontaktów, odnajdywania siebie w życiu społecznym, niwelują wady postawy oraz pomagają poznać możliwości swojego ciała.

JA WŚRÓD INNYCH
4-6 lat

Nawiązywanie i podtrzymywanie satysfakcjonujących relacji społecznych to dla wielu dzieci spora trudność. Zajęcie „Ja wśród innych” pomagają w zdobyciu tej umiejętności. Mała liczebność grupy daje doskonałą okazję do podejmowania różnorodnych prób nawiązywania kontaktu i radzenia sobie z emocjami pojawiającymi się w relacjach.

KOORDYNACJA, POSTAWA, SIŁA
8-12 lat

To zajęcia dla dzieci, u których zdiagnozowano nieprawidłową postawę ciała, obniżone napięcie tułowia, słabą koordynację, wady stóp i kolan oraz trudności w nabywaniu nowych czynności ruchowych.

KOORDYNACJA, POSTAWA, SIŁA
5-8 lat

Zajęcia dla dzieci, u których zdiagnozowano nieprawidłową postawę ciała, obniżone napięcie tułowia, słabą koordynację, wady stóp i kolan oraz trudności w nabywaniu nowych czynności ruchowych.

Rodzice nie uczestniczą w zajęciach dla dzieci. Możliwe jest stopniowe wprowadzanie dziecka w grupę tak by czuło się bezpieczne. Przed przyjęciem do grupy „Ja wśród innych” odbywa się wywiad z Rodzicami i indywidualne spotkanie z dzieckiem. Na tej podstawie następuje kwalifikacja do grupy.

Istnieje możliwość otworzenia grupy „Ja wśród innych” dla dzieci w wieku 3-4 lata.

Bo ruch to zdrowie

Dlaczego zajęcia ruchowe znalazły się w naszej ofercie? Bo ruch to zdrowie, ruch to życie!

Ruch to zdrowie, ruch to życie! Niestety siedzący tryb życia, mała aktywność fizyczna, nieprawidłowa postawa prowadzą do przeróżnych dysfunkcji obejmujących mięśnie, stawy, dyski czy układ nerwowy powodując ból, ograniczenie ruchomości, a nawet trwałe porażenie ruchowe i czuciowe.

Profesor Wiktor Dega światowej sławy pionier współczesnej rehabilitacji powiedział kiedyś: ruchem można zastąpić każdy lek ale żaden lek nie zastąpi ruchu. Ruch nie tylko gwarantuje lepsze samopoczucie ale również utrzymuje mięśnie i tkanki w dobrej formie. Poprawia krążenie, ułatwia dotlenianie organizmu.

Nasz mózg pod wpływem ruchu wydziela endorfiny – hormony szczęścia co sprawia że ćwicząc zyskujemy nie tylko kondycję, sprawność fizyczną i piękną sylwetkę ale również dobre samopoczucie! Dlatego serdecznie zapraszamy na nasze zajęcia! W zdrowym ciele zdrowy duch!