Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

WIZYTA U FIZJOTERAPEUTY

Vitaj w Centrum Vita! Nazywam się Maciej Różewski i jestem fizjoterapeutą zajmującym się rehabilitacją neurologiczną w Centrum Rehabilitacji Vita w Pruszkowie. Rehabilitacja neurologiczna jest dziedziną od lat ewoluującą wymagającą niezwykłego zaangażowania ze strony Pacjenta jak i fizjoterapeuty będącą w większości przypadków jedyną drogą do odzyskania sprawności i samodzielności. Do najczęstszych schorzeń z jakimi pojawiają się u nas Pacjenci należy zaliczyć udary mózgu, stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona, urazy mózgowo-czaszkowe, stany pooperacyjne (np. nowotwory) a także uszkodzenia rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych.

Jako fizjoterapeuci z dziedziny neurologii dążymy do maksymalnego wykorzystania potencjału Pacjenta. Tam gdzie jest to tylko możliwe nasze działania ukierunkowane są na odtworzenie prawidłowego ruchu. Możliwe jest to dzięki plastyczności naszego układu nerwowego czyli przejęciu utraconych funkcji przez inne nie objęte zmianami części mózgu.

Gdy dalsze odtworzenie fizjologicznego ruchu staje się niemożliwe staramy się sterować mechanizmami kompensacji tak aby były one jak najbardziej korzystne dla chorego. Pomagamy również w doborze sprzętu ortopedycznego ułatwiającego samodzielne funkcjonowanie naszych pacjentów.

W procesie rehabilitacji neurologicznej wykorzystujemy międzynarodowe koncepcje terapeutyczne takie jak NDT-Bobath, PNF a także metody manualne, trening funkcjonalny, masaż czy zabiegi z zakresu fizykoterapii.

Plan fizjoterapii jest układany indywidualnie w oparciu o możliwości funkcjonalne i wydolnościowe Pacjenta oraz jego oczekiwania. Proces powrotu do samodzielności i niezależności, odzyskanie swobody ruchu i radości z niego w przypadku chorób neurologicznych jest często procesem długotrwałym ale ostatecznie dającym dużą satysfakcję przede wszystkim Pacjentowi ale i fizjoterapeucie. Zachęcamy do zaufania naszemu zespołowi i oddania się w nasze ręce!

Maciej Różewski

Fizjoterapeuta

Zapisz się na wizytę: 601 616 185

KIEDY NA REHABILITACJĘ NEUROLOGICZNĄ?

CIĘŻKIE CHOROBY:

udary mózgu,
stwardnienie rozsiane,
choroba Parkinsona,
urazy mózgowo czaszkowe,
stany pooperacyjne (np. nowotwory),
uszkodzenia rdzenia kręgowego,
uszkodzenia nerwów obwodowych.

PIERWSZE SYGNAŁY:

odczuwane osłabienie siły mięśniowej,
zawroty głowy,
drżenie,
zaburzenia oddawania moczu,
mrowienia, drętwienia,
bóle głowy,
zaburzenia widzenia.