Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

Wizyta u osteopaty

Vitaj! Przedstawiamy Ci trzech fizjoterapeutów – osteopatów pracujących w Naszym Centrum Rehabilitacji. Swą wiedzę zdobywali na Flanders International College of Ostheopaty i Sutherland College of Ostheopatic Medicine.

Przebieg wizyty u fizjoterapeuty i osteopaty  jest podobny. Wizyta zaczyna się od dokładnego wywiadu, który ma na celu zrozumienie problemu Pacjenta oraz postawienia wstępnej diagnozy. Następnie wykonujemy badanie w celu potwierdzenia diagnozy. Na koniec przeprowadzana jest terapia.

To co wyróżnia osteopatów to wiedza i unikalny sposób myślenia oraz łączenie pewnych związków przyczynowo-skutkowych.

Fizjoterapeuci pracują głównie z narządem ruchu natomiast osteopaci integrują prace wszystkich układów tak by Pacjent uzyskał swój maksymalny potencjał.

Michał Kłosek

Fizjoterapeuta, Osteopata

Piotr Kupryjaniuk

Fizjoterapeuta, Dyplomowany Osteopata

Zapisz się na wizytę do osteopaty!
Zadzwoń: 601 616 185

OSTEOPATIA – Co to jest?

Osteopata w terapii bazuje na zrozumieniu całości połączeń i współzależności w organizmie i stara się je wspomóc. Pacjent jest postrzegany jako całość. W myśl zasady, że jeden element ciała ma wpływ na pozostałe. Dlatego osteopata stara się pracować ze wszystkimi strukturami organizmu, które mają wpływ na dolegliwość a nie tylko w miejscu bólu.

CO TO JEST OSTEOPATIA?

Osteopatia jest dziedziną wiedzy medycznej, której celem jest przywrócenie zdrowia i sprawności poprzez wyzwolenie naturalnych sił organizmu do samoleczenia.

Osteopatą może zostać fizjoterapeuta lub lekarz po odbyciu 5 letnich studiów podyplomowych. W odróżnieniu od innych dziedzin medycyny (która dzieli ciało na części) osteopatia zakłada, że :

  1. Człowieka należy traktować jako całość – wszystkie części ciała i narządy są ze sobą połączone i mają wpływ na pozostałe.
  2. Nasze ciała mają zdolność do samoregulacji i samoleczenia.
  3. Budowa ciała wpływa na sposób jego funkcjonowania a jego działanie wpływa na budowę.

HISTORIA OSTEOPATII

Historia osteopatii sięga lat 80 XIX w. Jej twórcą jest lekarz medycyny Andrew Taylor Still. Still po śmierci swoich dzieci (które zmarły na zapalenie opon mózgowych) rozpoczął intensywne poszukiwania innego (od klasycznej medycyny) sposobu pomocy pacjentom.

Badając pacjentów zauważył że każda choroba pozostawia zmiany w układzie kostno-stawowym. Bazując na technikach kręgarskich korygował te zmiany i zauważał poprawę zdrowia. Studiując anatomię na zwłokach doszukiwał się powiązań między kośćmi i mięśniami a narządami wewnętrznymi i ich wzajemnymi wpływami.

Od momentu powstania do dziś osteopatia jest stale rozwijana.

KOMU POLECAMY WIZYTĘ U OSTEOPATY?

Osteopatia może pomóc przy wielu schorzeniach. Mimo że nie każdą chorobę można wyleczyć, bardzo często można wspomóc ten proces lub ulżyć w bólu. Osteopatia ma dużą skuteczność w usuwaniu i redukcji takiego bólu jak:

  • Bóle kręgosłupa związane z dyskopatią lub zwyrodnieniem stawów, kręgozmykiem.
  • Bóle kręgosłupa w ciąży i po ciąży.
  • Bóle kolan, bioder, barków, nadgarstków.
  • Po urazach zarówno w fazie ostrej jak i przewlekłej – skręcenia kostki lub kolana, złamania i inne urazy.
  • Bóle głowy pochodzące od kręgosłupa.
  • Bóle brzucha, zaparcia związane z zaburzeniem funkcji.
  • Bolesne miesiączki.

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące osteopatii. Jeżeli pomimo tego nurtuje Cię jakieś pytanie zapraszamy do kontaktu!

JAK DŁUGO TRWA TERAPIA OSTEOPATYCZNA?

Terapia zawsze jest uzależniona od rodzaju schorzenia, indywidualnych zdolności organizmu do regeneracji. Osteopaci dążą do odnalezienia przyczyny dolegliwości tak by w jak najkrótszym czasie trwale rozwiązać problem.

CZY OSTEOPACI PRACUJĄ TEŻ Z DZIEĆMI?

Tak osteopaci specjalnie przeszkoleni pracują również z dziećmi.

ILE CZASU TRWA WIZYTA U OSTEOPATY?

Każdy osteopata ma swój sposób i czas pracy. Wizyta w naszym centrum trwa między 35 a 50 min. W tym czasie przeprowadzany jest wywiad, badanie i terapia.