Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

NOWY
PRZYJEMNY LOKAL

Mieścimy się na parterze nowoczesnego bloku mieszkalnego. Nowe i funkcjonalne wnętrza to komfort dla naszych Pacjentów. Panuje u nas przyjemna atmosfera sprzyjająca powrotowi do zdrowia.

SPECJALISTYCZNE
GABINETY

Prócz gabinetów fizjoterapeutycznych posiadamy też gabinet lekarski, gabinet masażu, gabinet psychologa i salę do zajęć grupowych. Więcej gabinetów daje nam większe możliwości leczenia!

KOMPLEKSOWE
WYPOSAŻENIE

Każdy nasz gabinet został wyposażony w niezbędne sprzęty! Prócz specjalistycznych stołów, mamy również całą gamę aparatów do fizykoterapii i przyrządów do ćwiczeń. Niczego nam nie brakuje!

PRZYSTOSOWANY DLA OSÓB NA WÓZKACH

Nasza placówka przystosowana jest dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Cały lokal znajduje się na parterze a przed wejściem do Centrum znajdziesz podjazd, byś komfortowo mógł do nas dotrzeć.

WIRTUALNY SPACER

Swobodnie obracaj obrazem i przemieszczaj się śladem strzałek.
Możesz w ten sposób zwiedzić całe nasze Centrum!
Sprawdź kto na stałe zadomowił się w naszym gabinecie fizjoterapeutycznym nr 3.

GABINETY FIZJOTERAPEUTYCZNE

Nasze sale rehabilitacyjne to przestronne przestrzenie wyposażone w niezbędne sprzęty. W każdym gabinecie znajduje się profesjonalny stół do rehabilitacji. W niektórych gabinetach możesz zobaczyć także modele anatomiczne pomagające nam w zobrazowaniu Pacjentowi jego dolegliwości np. model szkieletu, kręgosłupa.

Posiadamy również wielofunkcyjny aparat Redcord przeznaczony do treningu rozwijającego siłę mięśni, koordynacji ruchowej, równowagi i stabilności.

SALA DO ZAJĘĆ GRUPOWYCH

Sala do zajęć grupowych jest wyposażona w drabinki, duże lustro, materace, piłki, podwieszane platformy, wałki, maty do ćwiczeń, trampolinę a także pomoce do jogi: koce, klocki, paski. Słowem wszystko to co może przydać się we wsparciu ćwiczących tam osób. Znajduje się tu również specjalny szeroki stół do rehabilitacji noworodków i niemowląt jak również pacjentów po urazach neurologicznych, wypadkach.

Ze względu na swoją przestronność jak i wyposażenie w ciągu dnia sala służy do rehabilitacji dzieci oraz treningów funkcjonalnych dorosłych. Wieczorem odbywają się tu zajęcia jogi czy ćwiczenia grupowe zdrowy kręgosłup.

GABINET (ZABIEGOWY) DO FIZYKOTERAPII

W gabinecie zabiegowym wykonywane są głównie zabiegi fizykoterapeutyczne takie jak: laseroterapia, pole magnetyczne, ultradźwięki czy krioterapia miejscowa. Główne miejsce zajmuje tu stół i pomoce takie jak wałki czy poduszka zwiększające komfort Pacjenta przebywającego tu zwykle w pozycji leżącej lub siedzącej. Tuż obok stołu znajdują się urządzenia do fizykoterapii.

Tuż obok gabinetu zabiegowego znajduje się jedyna w Pruszkowie kriokomora do krioterapii ogólnoustrojowej.

KRIOKOMORA

W Centrum Vita posiadamy również kriosaunę ogólnoustrojową. Jest to urządzenie zwane inaczej komorą kriogeniczną. Służy do przeprowadzania indywidualnych zabiegów krioterapii ogólnoustrojowej – wpływowi zimna poddawane jest całe ciało.

Niską temperaturę uzyskuje się tutaj poprzez działanie ciekłego azotu o temperaturze od -100 do -160 stopni Celsjusza. Jest to jedyna taka kriosauna w Pruszkowie!

GABINET LEKARSKI

Gabinet lekarski to miejsce, w którym odbywają się wizyty u lekarzy: neurologa i ortopedy. To tutaj są również wykonywane proste zabiegi. Gabinet wyposażony jest w specjalistyczny stół, aby lekarz mógł Cię wygodnie zbadać. W tym pomieszczeniu znajduje się również negatoskop i komputer, by lekarz do którego przyjdziesz na wizytę mógł od razu zapoznać się z wynikami Twoich badań.

To w tym gabinecie znajduje się również apteczka wyposażona w zestaw podstawowych leków i sprzęt pierwszej pomocy.

GABINET DO MASAŻU

Gabinet masażu to najprzytulniejsze miejsce w Centrum Vita. W powietrzu unoszą się tu zapachy świec do aromaterapii, z odbiornika dobiegają dźwięki kojącej muzyki. Całości dopełnia przyjemne światło lamp. To także miejsce gdzie znajdują się wszystkie pomoce wykorzystywane w różnych rodzajach masażu: zestaw oliwek do ciała o różnych właściwościach, bazaltowe kamienie wraz z podgrzewaczem, bańka chińska, okłady borowinowe czy świece do masażu.

GABINET PSYCHOLOGA

W gabinecie psychologa odbywa się terapia indywidualna dzieci i dorosłych oraz wizyty u lekarza psychiatry. To mały, przytulny pokój z dużą ilością zieleni, z oknami wychodzącymi na okoliczny ogród. Wyposażony w duże wygodne fotele, biurko i przyjemne oświetlenie.

Jako że z gabinetu korzystają również dzieci, znaleźć tu można różnego rodzaju gry i zabawki używane w procesie terapeutycznym.