Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

MASAŻYSTA SPORTOWY

Vitaj w Klinice Sportowca Vita!
Nazywam się Marcin Kuna i od 5 lat jestem profesjonalnym masażystą w Centrum Rehabilitacji Vita. Jedną z ważnych gałęzi mojej pracy jest praca ze sportowcami. Sport to zdrowie ale niestety łatwo w nim o kontuzję, szczególnie jeżeli nasze ciało nie jest odpowiednio przygotowane do wysiłku i przeciążeń!

Jak zabezpieczyć się przed kontuzjami? Jak zadbać o swoje ciało aby jeszcze bardziej poprawić swoje wyniki? Z punktu widzenia masażysty i fizjoterapeuty sprawność sportowca zależy od odpowiedniego przygotowania grup mięśniowo-powięziowych w naszym ciele. Szeroka wiedza z zakresu anatomii, medycyny oraz fizjologii człowieka pozwala mi dzięki masażom sportowym przygotowywać sportowców do kolejnych wysiłków oraz skutecznie pomagać im w problemach, z którymi się spotykają.

Podczas każdego treningu może dojść do nadmiernego napięcia mięśniowego, a w późniejszym czasie sztywności tkanek miękkich, co jest niedopuszczalne u sportowców, którzy chcą utrzymać wysokie parametry wytrzymałościowe. Dzięki systematycznym masażom sportowym możesz znacznie zmniejszyć ryzyko powstania kontuzji!

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że na wyniki zawodnika wpływa sprawność całego ciała a nie tylko mięśni z których najbardziej korzysta. Dlatego konieczne jest objęcie masażem sportowym całego ciała zawodnika tak by poruszyć wszystkie struktury! Odpowiednio zadbane grupy mięśniowo-powięziowe mogą również zwiększyć Twoje parametry wytrzymałościowe. Masaż pomaga także w rekonwalescencji po przebytym urazie lub operacji.

MARCIN KUNA

MASAŻ SPORTOWY – PODNOSZENIE WYNIKÓW

Masaż sportowy można zastosować w wielu aspektach kariery sportowca
zawodowego czy nawet amatora. Dlatego też wyróżnia się kilka podstawowych cykli,
w których masaż sportowy jest niezbędny. Każdy z wymienionych cykli masażu jest
dopasowany do całego cyklu zawodnika. W każdym z nich stosowana jest inna siła,
techniki oraz czas aby w jak najlepszy sposób poprowadzić odnowę fizjologiczną tkanek.

MASAŻ
TRENINGOWY

Masaż treningowy czy też kondycyjny podtrzymuje napięcie i fizjologię Twoich tkanek w okresie najbardziej wzmożonych treningów.

MASAŻ
PRZED ZAWODAMI

Masaż przed zawodami stosuje się po to aby wycisnąć z zawodnika maksimum psychofizycznej sprawności by mógł uzyskać jak najlepszy wynik na zawodach.

MASAŻ
POWYSIŁKOWY

Tuż po zawodach przychodzi czas na masaż powysiłkowy. Dosłownie chodzi o regenerację organizmu i mięśni zawodnika po ogromnym wysiłku jaki wykonał podczas startu.

MASAŻ
PODTRZYMUJĄCY

Masaż podtrzymująco-kondycyjny stosowany jest w czasie poza sezonem startowym gdzie utrzymanie zawodnika w parametrach kondycyjnych jest wręcz konieczne.

MASAŻ SPORTOWY CZY FIZJOTERAPIA?

Masaż sportowy najlepsze efekty daje wtedy gdy połączony jest z planem rehabilitacji. Tylko wtedy możemy działać kompleksowo.Najlepsze efekty daje współpraca masażysta + fizjoterapeuta czego efektem jest indywidualny plan rehabilitacji zawodnika. Dlatego zapraszamy najpierw do zapisania się na konsultację do fizjoterapeuty sportowego, który dokładnie ustali Twoje potrzeby i dopasuje do nich najbardziej optymalne rozwiązanie!

To co wyróżnia nasze Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji Vita od innych tego typu placówek to interdyscyplinarne podejście do Pacjenta, a w tym przypadku Sportowca. Nasi fizjoterapeuci rozpisując plan rehabilitacji dla Sportowca bardzo często uwzględniają w nim np. masaże sportowe, masaże lecznicze lub zabiegi fizykoterapeutyczne. Dla nas ważne jest żeby działać skutecznie a to znaczy kompleksowo!

KONSULTACJA
U FIZJOTERAPEUTY
SPORTOWEGO

Fizjoterapeuta ułoży dla Ciebie kompleksowy plan rehabilitacyjny dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości!

Zapisz się na masaż sportowy!
Zadzwoń: 601 616 185

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Jeżeli pomimo tego jakiś aspekt masażu sportowego jest dla Ciebie niejasny,
zapraszamy do kontaktu!

JESTEM SPORTOWCEM. KIEDY POWINIENEM ROZPOCZĄĆ ZABIEGI MASAŻU SPORTOWEGO?

Od samego początku zaczęcia kariery sportowca.

JAKA JEST OPTYMALNA CZĘSTOTLIWOŚĆ MASAŻY SPORTOWYCH?

Częstotliwość jest uzależniona od tego ile razy w tygodniu są treningi i jakiej są intensywności. Częstotliwość dobieramy indywidualnie do potrzeb każdego zawodnika.

CZY MASAŻ SPORTOWY BĘDZIE MIAŁ WPŁYW NA MOJĄ KONDYCJĘ?

Jak najbardziej. W całym cyklu przygotowań zawodnika wykonuje się między innymi masaże kondycyjne by podtrzymać parametry zawodnika.

JAKIE KWALIFIKACJE POWINNA MIEĆ OSOBA, KTÓRA BĘDZIE MNIE MASOWAŁA?

Powinna mieć ukończoną szkołę masażu potwierdzoną dyplomem z tytułem technik masażysta.

CZYM SIĘ RÓŻNI MASAŻ PRZEZNACZONY DLA SPORTOWCA OD INNYCH MASAŻY?

Masaż sportowy jest bardzo ogólnym pojęciem. Masaż sportowy to zabiegi, które są specjalistycznie dopasowane do każdej fazy treningu sportowca.

CZY MASAŻ SPORTOWY POMAGA TEŻ SPORTOWCOM PO KONTUZJI?

Jak najbardziej. Podczas kontuzji stosuje się masaż sportowy jak w czasie roztrenowania by podtrzymać zawodnika w miarę możliwości W jak największej sprawności ale dodatkowo są stosowane zabiegi masażu leczniczego by jak najszybciej wyleczyć kontuzję ale także jest poddany rehabilitacji i zabiegom fizykalnym.