Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

METODY MASAŻU LECZNICZEGO

Masażyści dysponują szerokim wachlarzem technik do walki z bólem z jakim przychodzi do nas Pacjent.

MASAŻ
GŁĘBOKI

Masz problem ze swoimi mięśniami? Męczy Cię uporczywy, powracający ból pleców?

Celem terapii jest poprawienie zdolności pracy poszczególnych fragmentów łańcucha mięśniowo-powięziowego

MASAŻ
KLASYCZNY

Masz problem ze swoimi mięśniami? Męczy Cię uporczywy, powracający ból pleców?

Masaż klasyczny zregeneruje i zwiększy elastyczność Twoich mięśni, poprawi krążenie krwi i limfy oraz poprawi wygląd skóry.

MASAŻ
LIMFATYCZNY

Masz problem z nieprzyjemnym i powracającym obrzękiem stóp, kostek lub goleni?

Drenaż limfatyczny skutecznie zmniejszy nadmiar wysięku limfatycznego kończyn górnych i dolnych lub tułowia.

MASAŻ
SEGMENTARNY

Męczy Cię ból między łopatkami lub ból mięśni karku, które wiążą się z siedzącym trybem pracy?

Masaż segmentarny zajmuje się leczeniem i łagodzeniem zmian odruchowych w tkance skórnej mięśniowej oraz kostnej.

MASAŻ
SPORTOWY

Chcesz uniknąć kontuzji, przeciążeń czy urazów związanych ze sportem?

Żeby zapobiec wszelkiego rodzaju kontuzjom i urazom sportowym zawodowcy i amatorzy korzystają z zabiegów masaży rehabilitacji i odnowy biologicznej.

MASAŻ
IZOMETRYCZNY

Masz problemy z przywróceniem pełnej funkcjonalności mięśni po złamaniu kości długiej?

Masaż izometryczny to zabieg bardzo silnie oddziałujący na tkankę mięśniową. Pomaga w przywróceniu siły mięśniowej jak i obwodu mięśnia.

MASAŻ
BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Masz problemy z ukrwieniem? Chciałabyś pozbyć się cellulitu, rozstępów lub blizn?

Masaż bańką pobudza układ naczyń krwionośnych przez ich silne rozszerzenie oraz stymuluje włókna kolagenowe powodujące uelastycznienie tkanki skórnej.

MASAŻ Z OKŁADEM
BOROWINOWYM

Męczy Cię zapalenie stawów, nerwobóle? Jesteś po urazie lub operacji?

Zawarte w borowinie kwasy i minerały działają przeciwzapalnie, nawilżająco, łagodząco, zwalczają wolne rodniki oraz oczyszczają organizm z toksyn.

Masaż wybrany?
Zadzwoń: 601 616 185

KTO WYKONUJE MASAŻ LECZNICZY?

Vitaj! Nazywam się Marcin Kuna i jestem profesjonalnym masażystą w Centrum Vita. Specjalizuję się głównie w masażach leczniczych! Moim celem jest znalezienie źródła bólu lub schorzenia a następnie skuteczne i trwałe pozbycie się go!

Dzięki odpowiednio dobranym technikom masażu leczniczego pomagam moim Pacjentom wrócić do pełnej sprawności, fizjologicznej długości, elastyczności i wydolności tkanek. Prawidłowe dobranie masażu jest niesamowicie istotne przy przywracaniu do zdrowia ogólnej biomechaniki ciała Pacjenta. Różne jednostki chorobowe leczy się różnymi technikami masażu. Dlatego tak ważna jest wiedza i praktyka masażysty!

Jeżeli czujesz ogólne zmęczenie, masz obolałe plecy, przetrenowane nogi, opuchnięte łydki po długim dniu pracy, jeżeli borykasz się z silnymi bólami mięśni pleców, karku, odczuwasz ból w łopatkach to masaż leczniczy jest zdecydowanie dla Ciebie!

Nie martw się jeżeli nie wiesz, który masaż wybrać. Na naszym pierwszym spotkaniu zaczniemy od wywiadu, na którym zapytam Cię jaki rodzaj bólu Ci dokucza. Na tej podstawie dobierzemy odpowiedni dla Ciebie masaż. Jeśli z naszej rozmowy wyniknie, że wybrałeś niewłaściwy masaż leczniczy, bez problemu zmienimy go na ten właściwy!  Serdecznie zapraszam!

Marcin Kuna

Masażysta

Michał Mizgalski

Masażysta

JAK DZIAŁA MASAŻ LECZNICZY?

Masaż leczniczy nie tylko likwiduje napięcie mięśniowe i ból, ale również regeneruje tkanki, zwiększa zakres ruchomości stawów oraz pozytywnie działa na funkcjonowanie całego organizmu!

LIKWIDUJE NAPIĘCIE MIĘŚNIOWE I BÓL

Podstawowym działaniem masażu leczniczego jest zlikwidowanie wzmożonych napięć w mięśniu. Przez zmniejszenie napięć mięśnie stają się bardziej elastyczne rozciągliwe a zakres ruchu w stawach powraca do prawidłowej normy.

REGENERACJA TKANEK

Odbywa się to za sprawą rozszerzenia sieci naczyń krwionośnych co wpływa na większy przepływ krwi, tlenu i substancji przyśpieszających przemianę materii do poszczególnych tkanek. Taki proces metaboliczny korzystnie wpływa na tkankę skórnej łącznej i mięśniową która zostanie poddana procesowi szybszego powrotu do sprawności.

ZWIĘKSZENIE ZAKRESU RUCHOMOŚCI W STAWACH

Po zlikwidowaniu napięcia i bólu oraz po regeneracji tkanek, uzyskamy właśnie większy zakres ruchomości w stawach. Dzięki wcześniejszej odnowie tkanek, pacjent może wrócić do prawidłowego ustawienia osiowości całego ciała, co korzystnie wpłynie na prace stawów i aparatu więzadłowego.

DZIAŁANIE OGÓLNOUSTROJOWE

Masaż leczniczy wpływa na poprawę działania każdego układu jaki znajduje się w naszym ciele. Przede wszystkim wpływa na zwiększenie ukrwienia i dotlenienie tkanek w naszym ciele oraz regenerację. Poprawia także termoregulację naszego organizmu.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Jeżeli pomimo tego jakiś aspekt masażu relaksacyjnego jest dla Ciebie niejasny,
zapraszamy do kontaktu!

Kiedy na masaż leczniczy a kiedy na relaksacyjny?

Na masaż leczniczy udajemy się kiedy mamy do czynienia z ewidentnym bólem, przeciążeniem czy ciągnięciem. Masaż relaksacyjny wybieramy zazwyczaj gdy jesteśmy zmęczeni, wyczerpani energetycznie.

Czym się różni masaż leczniczy od rehabilitacji?

Masaż leczniczy zajmuje się kompleksowo leczeniem dysfunkcji tkanek miękkich a rehabilitacja przywróceniem prawidłowej biomechaniki stawów. Naszą praktyką jest łączenie tych dwóch dziedzin w procesie rehabilitacji. Łączenie masażu leczniczego z rehabilitacją daje jeszcze lepsze i szybsze efekty i zmniejszenie dolegliwości Pacjenta.

Skąd będę wiedziała jaki rodzaj masażu leczniczego wybrać?

Najlepiej skontaktować się z naszą placówką i porozmawiać ze specjalistą, który doradzi co będzie dla Państwa odpowiednie.

Czy zabiegi masażu leczniczego będą dla mnie bolesne?

Nie zawsze. Czasem konieczne jest wejście w ból aby go zlikwidować. Jest to jedynie jakiś fragment terapii i nie oznacza to że cały zabieg będzie bolesny.

Boli mnie kręgosłup czy masaż leczniczy mi pomoże?

Jak najbardziej. Masaż leczniczy ma bardzo dużą skuteczność w leczeniu bólu kręgosłupa. Spory wachlarz narzędzi terapeutycznych masażu radzi sobie z różnymi rodzajami bólu czy przeciążeń kręgosłupa. Jeśli okazuje się że problem jest poważniejszy wprowadzamy wtedy konsultację fizjoterapeuty.