Michał Kłosek
D.O. Dyplomowany osteopata
Jestem absolwentem Wydziału Rehabilitacji Ruchowej AWF w Warszawie. Ukończyłem także 5 letnie podyplomowe studia z osteopatii na belgijskim Sutherland College of Ostheopatic Medicine.
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując w latach 1998-2002 jako asystent w Klinice Rehabilitacji Neurologicznej Centrum Zdrowia Dziecka, w latach 2002-2003 będąc terapeutą w Centrum Neurorehabilitacji Gaudio. W latach 2010 – 2013 byłem kierownikiem Rehabilitacji Neurologicznej w Poradni Rodzinnej Zdrowie z siedzibą w Płońsku. Prowadzę także prywatną praktykę w Płońsku. Z Centrum Vita współpracuję od początków jego istnienia. Jestem tu konsultantem ds. pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi i neurologicznymi, noworodków, niemowląt i dzieci. Zajmuję się rehabilitacją dzieci już od pierwszych dni życia. Prowadzę także
terapię dorosłych. W swojej pracy korzystam z metod neurorozwojowych. Bliska jest mi koncepcja PNF i Bobath oraz podejście osteopatyczne. Uważam że wizyta patronażowa z noworodkiem u fizjoterapeuty powinna być standardem w opiece medycznej. Podczas takiego spotkania fizjoterapeuta ocenia cechy ułożenia, napięcia, odruchów a także udziela rodzicom instruktażu pielęgnacji noworodka. Wszystko po to by mogli oni wspierać prawidłowy rozwój swojego dziecka. Warto również podkreślić, że im wcześniej zauważymy nieprawidłowości w rozwoju, tym większa szansa na to by je zniwelować.
Odkąd pamiętam bliska mi była chęć współpracy przy budowaniu regulacji prawnej zawodu fizjoterapeuty. Cel ten udało się uzyskać w 2016 r także dzięki ogromnemu zaangażowaniu stowarzyszenia Fizjoterapia Polska do którego należę od 2013 r. Od 2016 r fizjoterapia jest samodzielnym zawodem medycznym co oznacza iż fizjoterapeuta może samodzielnie przyjmować pacjenta, przeprowadzać diagnostykę funkcjonalną oraz zlecać zabiegi i je wykonywać. Podczas I Zjazdu Fizjoterapeutów zostałem wybrany do składu Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Fizjoterapeutów. Od 2017 roku jestem wice prezesem SFP. Jako członek SFP opowiadam się za dalszym rozwojem samodzielności zawodowej fizjoterapeutów i rozwojem specjalizacji kierunkowych w naszym zawodzie.