Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

Krzywe plecy, skolioza, garbienie się, płaskostopie

WCZESNA
INTERWENCJA

Wczesne problemy neurorozwojowe u noworodków i niemowląt.

Autyzm, zespół Aspergera, mózgowe porażenie dziecięce

Trudności adaptacyjne, ADHD, wycofanie, nieśmiałość, agresywność

METODY LECZENIA

Specyfika pracy z dziećmi jest zupełnie inna niż z dorosłymi. Rehabilitacja dzieci i niemowląt wymaga specjalistycznej wiedzy oraz delikatnego podejścia. Dlatego stworzyliśmy w naszym Centrum Rehabilitacji Klinikę Dziecka! Przez ponad 20 lat praktyki wypracowaliśmy unikalny zestaw terapii oraz metod leczenia, dzięki którym pomagamy dzieciom ze wszystkimi schorzeniami dotykającymi układ ruchu.

REHABILITACJA WAD POSTAWY

Zajęcia niwelujące skoliozy, koślawe kolana i płaskostopie

INSTRUKTAŻ OPIEKI

Instruktaż prawidłowej opieki nad niemowlakami

ZAJĘCIA „JA WŚRÓD INNYCH”

gdzie wspieramy dzieci by nawiązywały kontakty społeczne

REHABILITACJA DZIECI

 noworodków, niemowląt i starszych dzieci

ZAJĘCIA GRUPOWE

 z elementami integracji sensorycznej dla dzieci z wadami postawy

TERAPIA PSYCHOLOGICZNA

Pomoc dla dzieci z zaburzeniami psychologicznymi

Zapisz swoje dziecko na pierwszą wizytę!
Zadzwoń: 601 616 185

LECZYMY DZIECI W KAŻDYM WIEKU

W Klinice Dziecka przygotowani jesteśmy do diagnozowania i leczenia dzieci w każdym wieku! Od wieku dzieci zależy metoda leczenia. Inaczej opiekujemy się niemowlakiem, inaczej wygląda współpraca z dzieckiem w wieku przedszkolnym, a jeszcze inaczej z nastolatkiem. Każda grupa wiekowa ma inne potrzeby oraz inne możliwości. Gwarantujemy jednak, że każdego naszego małego pacjenta traktujemy indywidualnie!

1 ROK ŻYCIA

Pierwszy rok życia to kluczowy czas w życiu dziecka. Jego rozwój już nigdy nie będzie tak intensywny jak w tym momencie. Wyłapanie i leczenie różnych wad rozwojowych decyduje o jakości jego dorosłego życia. W tym okresie największe znaczenie ma wczesna interwencja i ocena niemowlęcia pod kątem zaburzeń napięcia, zaburzeń odruchów (w tym ssania), ułożenia, kształtu głowy, pobudliwości, rozwoju zmysłów (percepcja dotykowa, wzrokowa, słuchowa) oraz osiągnięcia poszczególnych kroków milowych w rozwoju (na tym etapie zmiany dostrzegalne są w przebiegu jednego miesiąca).

2-3 ROK ŻYCIA

Oceniając od 12 miesiąca w górę możemy powiedzieć, że początkiem tego okresu jest umiejętność samodzielnego chodu. Pamiętajmy jednak, ze okres niemowlęcy to u wielu dzieci więcej niż rok, dlatego pewne normy czasowe winny być elastycznie korygowane. Interesuje nas wzorzec chodu, czas w jakim zaistniał, sposób wstawiania, upadania, pokonywania przeszkód, umiejętność biegania, pierwsze wady postawy, budowanie kontaktu i relacji, rozwój mowy (choć to akurat już w pierwszym roku życia), świadomość i percepcji ciała i otoczenia.

4-7 ROK ŻYCIA

W tym wieku następuje pierwsza akceleracja wzrostu, co może uwidocznić rozwijające się wady postawy kończyn i kręgosłupa. Obserwujemy rozwój małej motoryki, percepcji ciała i cech, które nazwalibyśmy koordynacją i zręcznością. W tym wieku dzieci często są poddawane wstępnej ocenie psychologiczno-pedagogicznej ze względu na zachowanie i relacje z rówieśnikami. To pradopodobnie najcenniejszy czas dla terapii zaburzeń napięciowych, koordynacyjnych i terapii zaburzeń przedsionkowych.

WIEK NASTOLETNI

W tym okresie dochodzi do drugiej akceleracji rozwoju fizycznego. Obserwujemy nasilające się (progresujące) wady układu szkieletowego takie jak skoliozy, hiper kifozy, hiper lordozy, zaburzenia osiowości stawów. Nasilają się też skutki obciązeń szkolnych oraz nieergonomicznego i niestarannego traktowania swojego ciała.

JAK DZIAŁAMY?

Klinika Dziecka w Centrum Vita to miejsce w całości poświęcone zdrowemu rozwojowi dzieci w każdym wieku! Trafna diagnoza, interdyscyplinarny i zgrany zespół lekarzy i specjalistów, dobór odpowiedniej metody leczenia oraz całościowe spojrzenie na problem to klucz do sukcesu terapii!

CAŁOŚCIOWE PODEJŚCIE

Całościowe spojrzenie na rozwój psychoruchowy dziecka, poznanie świata nie tylko jego ograniczeń ruchowych ale też indywidualnych potrzeb, emocji i przeżyć gwarantuje skuteczność terapii.

WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI

Kluczem do sukcesu naszej pracy jest współpraca z rodzicami i stała wymiana informacji. Nie tylko zachęcamy Rodziców do udziału w zajęciach ale również udzielamy instruktażu prawidłowej stymulacji i pielęgnacji.

TYLKO SPRAWDZONE METODY

Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych, rekomendowanych międzynarodowych metod neurorozwojowych takich jak PNF, NDT Bobath, SI

NIC NA SIŁĘ

Jednym z fundamentów terapii jest dbałość o komfort dziecka. Nasze zajęcia wzbogacone o elementy zabawy, prowadzone są zawsze w bardzo spokojnej i przyjaznej atmosferze.