Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

Rehabilitacja sportowa to szeroka dziedzina, która korzysta z wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii wysiłku, patofizjologii oraz szczegółowej analizy biomechanicznej narządu ruchu. Łącząc fachową wiedzę o etapach gojenia się tkanek, szczegółowe badanie kliniczne oraz obserwacje zaistniałych dysfunkcji zajmujemy się specjalistyczną rehabilitacją sportową po przebytych urazach, kontuzjach i operacjach.

Ważnym elementem naszej terapii jest uwzględnienie specyfiki danej dyscypliny sportu.

Tysiące osób w Polsce uprawiają różne dyscypliny sportowe oraz wykonują ćwiczenia fizyczne, podczas których często dochodzi do powstania przeciążeń, kontuzji i urazów. Osoby uprawiające sport narażone są na ponadprzeciętne obciążenia fizyczne, a także związaną ze sportem presję psychiczną. W takich sytuacjach niezbędna okazuje się kompetentna opieka rehabilitacyjna, umożliwiająca jak najszybszy i bezpieczny powrót do uprawianej dyscypliny. Głównym celem rehabilitacji sportowej jest pełny powrót do uprawianej dyscypliny sportowej w tak krótkim czasie, jak to tylko możliwe.

REHABILITACJA SPORTOWA – JAK POMAGAMY?

W jakich sytuacjach możemy ci pomóc?

PO URAZIE

Pomożemy Ci dojść do pełnej sprawności abyś szybko i bezpiecznie wrócił do uprawianej dyscypliny sportu

PRZED OPERACJĄ

Przygotujemy Cię do zabiegów operacyjnych. Rehabilitacja przed zabiegiem skraca i ułatwia późniejszą rehabilitację pooperacyjną.

PREWENCJA

Prewencja urazów i reedukcja wzorców ruchowych pomoże Ci utrzymać optymalną funkcjonalność Twojego narządu ruchu.

PRZYGOTOWANIE

Zajęcia przygotowujące do wysiłku podniosą i utrzymają Twoje możliwości sportowe oraz zminimalizują ryzyko kontuzji.