Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

Na podstawie wywiadu oraz szczegółowego badania fizjoterapeuta dopasuje plan terapeutyczny i ćwiczenia odpowiednie dla danego Pacjenta.

Wiedza terapeuty z wielu dziedzin medycznych pozwoli pomóc w dolegliwościach różnych układów człowieka min. układu pokarmowego, oddechowego, krążenia, bólach głowy, zawrotów itp.

Neurolog pomoże dobrać odpowiednie metody do wykorzystania przy schorzeniach neurologicznych np. udarach, SLA czy stwardnienie rozsiane.

Konsultacja ortopedyczna jest elementem tworzenia planu usprawniana po urazach, w chorobach zwyrodnieniowych, przed lub po zabiegach operacyjnych.

Fizykoterapia jest uzupełnieniem programu rehabilitacji. Odpowiednio dobrane zabiegi przyśpieszają regenerację, poprawiają ukrwienie i odżywienie tkanek.

Odpowiednio dobrany masaż jest często niezbędnym elementem programu rehabilitacji. Pomaga zmniejszyć napięcie oraz odżywić tkanki.

TRENING
FUNKCJONALNY

Trening funkcjonalny to indywidualne zajęcia ruchowe, które mają na celu wprowadzenie i naukę prawidłowych wzorców ruchowych, odbudowę pewności i jakości ruchu.

ĆWICZENIA
GRUPOWE

Zajęcia w grupie pomagają utrzymać motywację oraz niezbędną systematyczność. Budują siłę, jakość ruchu i kondycję.

Pomożemy Ci zapisać się do odpowiedniego specjalisty!
Zadzwoń: 601 616 185

NAJCZĘSTSZE PROBLEMY OSÓB STARSZYCH

Niestety Seniorzy bardzo łatwo podupadają na zdrowiu a w ich przypadku powrót do pełnej sprawności to już długi i niełatwy proces. Z jakimi problemami najczęściej borykają się Seniorzy?
Nasi specjaliści pomogą we wszystkich wymienionych przypadkach!

ZWYRODNIENIA
STAWÓW

Jednym z typowych problemów wieku podeszłego jest choroba zwyrodnieniowa stawów. Najczęściej obejmuje stawy kręgosłupa, biodrowe oraz kolanowe. Głównym objawem tej choroby jest ból oraz ograniczenie ruchomości powodujące obniżenie sprawności ruchowej a tym samym utrudniające funkcjonowanie w życiu codziennym Seniora.

OSTEOPOROZA
I ZŁAMANIA

Drugą co do częstości występowania chorób wieku podeszłego jest osteoporoza. Charakteryzuje się zmniejszeniem gęstości tkanki kostnej co przyczynia się do zwiększonej podatności na złamania.

CHOROBA
NIEDOKRWIENNA SERCA

Kolejnym dość częstym problemem osób starszych jest choroba niedokrwienna serca będąca następstwem przewlekłego stanu niedostatecznego zaopatrzenia komórek w tlen i substancje odżywcze.

POGORSZONA
RÓWNOWAGA CIAŁA

Zmiany pojawiające się wraz z wiekiem oraz choroby układu nerwowego prowadzą do pogorszenia równowagi ciała u osób w podeszłym wieku. Konsekwencją tego mogą być upadki, które często kończą się złamaniami.
Dlatego niezwykle ważne jest zapobieganie zaburzeniom równowagi oraz upadkom. W tym celu prowadzi się ćwiczenia kształtujące siłę mięśniową, koordynację oraz równowagę.

DLACZEGO STWORZYLIŚMY KLINIKĘ SENIORA?

Vitaj w Klinice Seniora Vita! Klinika Seniora to miejsce całkowicie poświęcone przywracaniu sprawności oraz poprawianiu jakości życia osób starszych.

Jesień życia to piękny okres, kiedy mamy więcej czasu dla siebie i możemy wreszcie zwolnić tempo życia. Niestety nasz organizm właśnie wtedy zaczyna odczuwać pogorszenie stanu zdrowia. Stajemy się coraz mniej sprawni a tym samym nasze samopoczucie ulega pogorszeniu.

Każdy wiek charakteryzuje się różnymi możliwościami ruchowymi i problemami narządu ruchu. Jednak należy pamiętać, że każda aktywność fizyczna niezależnie od wieku Pacjenta jest najbardziej korzystną formą na utrzymanie organizmu w jak najlepszej formie. Jeżeli tego brakuje, zaczynają się problemy.

Po 65 roku życia organizm ulega dużym zmianom. Przede wszystkim nie jest w stanie odtworzyć swoich możliwości lub funkcji np. po przebytym złamaniu. Zauważa się także zmniejszenie zakresu ruchomości w stawach gdyż zmniejsza się ilość wytwarzania mazi w stawie powodując zwyrodnienia chrzęstno-stawowe.

Wraz z wiekiem obniża się także siła mięśniowa. Mięśnie Seniorów stają się coraz słabsze, dochodzi wtedy do tzw. sarkopenii, czyli stopniowej i powolnej utraty masy mięśniowej. Jest to najczęstsza przyczyna powstających w tym wieku upadków oraz rozwoju niepełnosprawności ruchowej.

W Klinice Seniora zgromadziliśmy grono specjalistów oraz szeroką gamę technik, które pozwalają nam w kompleksowy i holistyczny sposób pomóc osobom starszym w ich problemach związanych z narządem ruchu. Zapraszamy!