Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

FIZJOTERAPEUTA DLA KOBIET W CIĄŻY

Vitaj w Centrum Vita! Nazywam się Sławomir Żukowski i jestem specjalistą pierwszego stopnia rehabilitacji ruchowej pracującym z kobietami w ciąży borykającymi się między innymi z bólami kręgosłupa.

Dolegliwości bólowe w okresie ciąży nie należą do rzadkości. Zmiana sylwetki i wagi wymuszają zmianę postawy i sposobu poruszania się powodując silne przeciążenia stawów i mięśni. Hormony zaś – służące z jednej strony utrzymaniu ciąży, a z drugiej przygotowujące organizm do porodu – rozluźniają układ więzadłowo-stawowy.

Ból, szczególnie w okolicach bioder i kręgosłupa, wydaje się nie do uniknięcia. Czy jednak coś można zrobić? Gdy ból jest nieznośny i uciążliwy warto skorzystać z pomocy doświadczonego fizjoterapeuty.

Przyszłe Mamy często boją się, czy rehabilitacja nie zaszkodzi dziecku. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów z odpowiednim doświadczeniem. Każde spotkanie poprzedzone jest szczegółowym wywiadem. Zbierane są wszystkie istotne informacje. Dlatego zabiegi są całkowicie bezpieczne dla przyszłej Mamy i dziecka. Każdy ruch i ucisk jest odpowiednio dobrany do stanu zaawansowania ciąży.

Jak wcześnie i jak późno w ciąży można brać udział w zajęciach rehabilitacyjnych? Najbezpieczniej dla Mamy i dziecka jeśli rehabilitacja nie odbywa się w pierwszym trymestrze ciąży (chociaż są wyjątki, warto skonsultować z fizjoterapeutą i lekarzem) ze względu na formowanie i zagnieżdżanie się zarodka, oraz przed samym porodem ze względu na możliwość stymulacji porodu.

Sławomir Żukowski

Fizjoterapeuta,
Właściciel Centrum Vita

Droga przyszła Mamo,

jeśli doświadczasz nieznośnych i uciążliwych bólów w okolicach bioder i kręgosłupa,
Zapraszam Cię na wizytę! Pozwól sobie pomóc!

Zadzwoń: 601 616 185

UZUPEŁNIENIEM FIZJOTERAPII MOGĄ BYĆ:

ZAJĘCIA RUCHOWE
DLA KOBIET W CIĄŻY

Przyszłym Mamom polecamy aktywność fizyczną. Ruch nie tylko gwarantuje lepsze samopoczucie ale też utrzymuje mięśnie i tkanki w dobrej formie, poprawia krążenie, ułatwia dotlenianie organizmu (w tym organizmu dziecka!) i znacząco ułatwia powrót do formy po porodzie. Łatwo do ruchu zachęcać ale trudno się do niego zmobilizować. Dlatego zachęcamy do uczestniczenia w organizowanych przez Centrum Vita zajęć ruchowych dla kobiet w ciąży. Zapraszamy na specjalnie dopasowane zajęcia do potrzeb kobiet w ciąży, które poprawią Twoje samopoczucie, formę oraz zredukują ból pleców!

MASAŻ
DLA KOBIET W CIĄŻY

Prawdziwą ulgę kobietom w ciąży może przynieść masaż – zmniejsza obrzęki, napięcia mięśniowe i ból. A przy tym po prostu daje przyjemność. Specyficzną formą masażu jest tak zwany drenaż limfatyczny – konieczny w przypadku obrzęków kończyn dolnych. Drenaż usprawnia przepływ chłonki w naczyniach limfatycznych i zapobiega jej ponownemu gromadzeniu. Zapraszamy na masaż całego ciała zmniejszający napięcia mięśniowe lub masaż limfatyczny zmniejszający obrzęki – to szybka pomoc w bólu.