Zadzwoń: 601 61 61 85 lub napisz biuro@centrum-vita.pl
Czynne pon-pt: 8:00-20:00 oraz sob: 8:00-14:00

Fizjoterapia kobiet w ciąży może skutecznie pomóc w zniwelowaniu bólu związanego ze zmianami jakim podlega ciało kobiety w czasie ciąży np. bólu pleców.

MASAŻ DLA
KOBIETY W CIĄŻY

Masaż przynosi kobietom w ciąży ulgę, zmniejsza obrzęki, napięcia mięśniowe i ból. A przy tym po prostu daje przyjemność. Wykonuje się go w leżeniu na boku, na plecach lub w pozycji siedzącej.

ZAJĘCIA RUCHOWE DLA KOBIET W CIĄŻY

Ruch nie tylko gwarantuje lepsze samopoczucie, ale też utrzymuje mięśnie i tkanki w dobrej formie, poprawia krążenie, ułatwia dotlenianie organizmu (w tym organizmu dziecka!) i znacząco ułatwia poród i powrót do formy po porodzie.

Wizyta u psychologa to pomoc w adaptacji do zmian zachodzących w ciele kobiety w czasie ciąży, wsparcie w przygotowaniu do nowej roli Mamy oraz szansa na oswojenie lęków i obaw które mogą się pojawić w związku ze zmianami wywoływanymi przez pojawienie się nowego członka rodziny.

INSTRUKTAŻ
OPIEKI NAD DZIECKIEM

Masz obawy, niepokój czy dobrze zajmujesz się swoim dzieckiem? Chcesz wspomagać prawidłowy rozwój swego Maleństwa już od pierwszych chwil? Nasi fizjoterapeuci nauczą Cię jak prawidłowo dbać o Maluszka i wspomagać jego rozwój!

Potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń: 601 616 185

problemy z którymi boryka się przyszła MamA

BÓL
KRĘGOSŁUPA

Ból kręgosłupa oraz okolicy bioder jest spowodowany głównie zmianą sylwetki i wagi, które wymuszają zmianę postawy i sposobu poruszania się powodując silne przeciążenia stawów i mięśni.

Fizjoterapeuta może skutecznie złagodzić Twój ból!

SILNE EMOCJE I OBAWY ZWIĄZANE Z CIĄŻĄ

To czego kobieta doświadczy w czasie ciąży, w jaki sposób będzie myślała o swoim dziecku, o sobie jako matce może znacząco wpłynąć na to jak będzie opiekowała się swoim nowonarodzonym dzieckiem.

Dlatego niezwykle ważne jest by kobiety z tak trudnymi emocjami nie zostały same!

DEPRESJA
POPORODOWA

Według różnych statystyk mierzy się z nią od 10 do 20% młodych mam. Charakteryzuje się gwałtownymi zmianami nastroju, płaczliwością oraz lękiem co może prowadzić do utraty kontaktu z niemowlakiem.

Jeśli te objawy trwają dłużej niż 14 dni od czasu porodu warto poprosić o pomoc psychoterapeutę.

PROBLEMY Z OPIEKĄ
NAD DZIECKIEM

Prawidłowa pielęgnacja noworodka to bardzo ważne zadanie, z którym mierzą się młodzi rodzice. Masz obawy, niepokój czy dobrze zajmujesz się swoim dzieckiem?

Możemy Ci pomóc podpowiadając jak prawidłowo dbać o maluszka i wspomagać jego rozwój już od pierwszych chwil!

DLACZEGO SAMOPOCZUCIE MŁODEJ MAMY JEST TAK WAŻNE?

Vitaj w Centrum Vita! Nazywam się Kinga Mucha i jestem psychologiem oraz opiekunem Kliniki Młodej Mamy w Centrum Rehabilitacji Vita. Okres przed porodem to piękny czas oczekiwania na nowe życie! Niestety bardzo często przyszłe Mamy odczuwają dyskomfort, borykają się z dolegliwościami bólowymi oraz mają problemy z własnymi emocjami. Dlaczego tak się dzieje i jak Centrum Vita pomaga Młodym Mamom?

W tym czasie kobieta doświadcza różnorodnych zmian. Przede wszystkim zmienia się jej ciało, szaleją hormony, a nastroje mogą zmieniać się jak w kalejdoskopie. Bardzo często zmianie ulega również jej aktywność. Wiele kobiet już w trakcie ciąży, z uwagi na dobro dziecka idzie na zwolnienie lekarskie, zmienia tempo życia, przestaje być aktywnych zawodowo. Jeszcze inne spędzają ten czas leżąc – zwłaszcza wtedy, gdy ciąża jest zagrożona. Są też takie które ćwiczą, dbają o formę, pracują praktycznie do ostatnich dni. Ile kobiet tyle opowieści o tym jak wyglądała ich ciąża.

Przyszłe Mamy borykają się z wieloma problemami począwszy od bólu pleców spowodowanych wymuszoną postawą ciała, nieradzeniem sobie z silnymi emocjami, obawami i lękiem przed porodem oraz depresją poporodową. Tuż po porodzie mogą się również pojawić trudności w opiece nad noworodkiem.

Bardzo często problemy są bagatelizowane przez partnera lub rodzinę. Nie wszyscy zdają sobie sprawę jak ważne jest dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne przyszłej Mamy. To jak funkcjonuje i jak się czuje wpływa nie tylko na dziecko w jej łonie, ale również na to jak wygląda jej relacja z noworodkiem. W skrajnych przypadkach kobieta może zerwać kontakt z dzieckiem. Nie wolno do tego dopuścić!

Droga przyszła Mamo, jeśli doświadczasz trudnych dla Ciebie sytuacji, masz kłopot z poradzeniem sobie z emocjami lub borykasz się z dyskomfortem lub bólem – zapraszam Cię do Naszego Centrum Vita. Pozwól sobie pomóc!

Kinga Mucha

Psycholog

Pomożemy Ci zapisać się do odpowiedniego specjalisty!
Zadzwoń: 601 616 185

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Jeżeli pomimo tego jakiś aspekt jest dla Ciebie niejasny,
zapraszamy do kontaktu!

CZY MOŻNA BRAĆ W CIĄŻY UDZIAŁ W REHABILITACJI, CZY NIE ZASZKODZI TO DZIECKU?

Wszystkie zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanych
fizjoterapeutów z odpowiednim doświadczeniem. Każde spotkanie poprzedzone jest szczegółowym wywiadem, zbierane są wszystkie istotne informacje. Sam zabieg jest całkowicie bezpieczny dla przyszłej mamy i dziecka. Każdy ruch i ucisk jest odpowiednio dobrany do stanu zaawansowania ciąży.

JAK WCZEŚNIE I JAK PÓŹNO W CIĄŻY MOŻNA BRAĆ UDZIAŁ W ZAJĘCIACH REHABILITACYJNYCH?

Najbezpieczniej dla mamy i dziecka jeśli rehabilitacja nie odbywa się w pierwszym trymestrze ciąży (chociaż są wyjątki, warto skonsultować z fizjoterapeutą i lekarzem) ze względu na formowanie i zagnieżdżanie się zarodka, oraz przed samym porodem ze względu na możliwość stymulacji porodu.

CZY W CIĄŻY MOŻNA ĆWICZYĆ?

Oczywiście. Odpowiednio dobrane ćwiczenia przygotują twoje ciało na moment porodu. Dodatkowo każde ćwiczenie poprawia ukrwienie i dotlenienie dziecka. Należy jednak pamiętać, że ćwiczenia muszą być indywidualnie dobrane oraz dostosowane do zaawansowania ciąży.